Dihydroergotaminum

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zwęża naczynia krwionośne głównie w obrębie czaszki (działanie przeciwmigrenowe) oraz drobne naczynia obwodowe; zwalnia czynność serca, podwyższa ciśnienie krwi, nasila ruchy robaczkowe (perystaltykę) przewodu pokarmowego – pochodna ergotaminy (alkaloidu sporyszu).Preparat zwalnia czynność serca, zwęża naczynia krwionośne w obrębie czaszki. Lek stosuje się w leczeniu migreny i bólów głowy pochodzenia naczyniowego.

Leczenie napadów migreny i bólów głowy pochodzenia naczynioruchowego; leczenie hipotonii ortostatycznej (gwałtownych, nadmiernych spadków ciśnienia wywołanych zmianą pozycji ciała z leżącej lub siedzącej na stojącą).
Zarostowo-zakrzepowe choroby naczyń obwodowych; niedostatecznie kontrolowane nadciśnienie tętnicze; choroba niedokrwienna serca. Ostrożnie w schorzeniach nerek i wątroby. Nadwrażliwość na alkaloidy sporyszu, ciąża i laktacja, nadciśnienie, choroba wieńcowa.
Nie stosować łącznie z antybiotykami z grupy makrolidów (m.in. erytromycyna – erythromycin) – możliwość wywołania nadmiernego skurczu naczyń; osłabia działanie leków z grupy nitratów (m.in. isosorbide mononitrate i isosorbide dinitrate, nitrogliceryna).
DIHYDROERGOTAMINUM METHANOSULFONICUM: 1-3 razy na dobę po 10-20 kropli; zwalczanie istniejących napadów migreny: 1-3 razy na dobę po 20-30 kropli. DIHYDROERGOTAMINUM TARTARICUM: 3 razy na dobę po 1-3 tabletki, przed posiłkami.
cena od 5 do 10 zł
DIHYDROERGOTAMINUM METHANOSULFONICUM: krople po: 2 mg w 1 ml (1 kropla = 0,1 mg); DIHYDROERGOTAMINUM TARTARICUM: tabletki po 1 mg; dihydroergotamina
Uwaga! Ta pochodna ergotaminy pozbawiona jest wpływu na mięśnie gładkie macicy. Lek może hamować laktację.
Działania niepożądane
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, skórne odczyny alergiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Dihydroergotaminum a alkohol

Dihydroergotaminum u osób starszych(65 lat i więcej)
Dihydroergotaminum dla dzieci(do 18 lat)
Dihydroergotaminum w ciąży
Dihydroergotaminum a karmienie piersią
Dihydroergotaminum a prowadzenie pojazdów
Dihydroergotaminum refundacja

Dihydroergotaminum cena i opakowania

Dihydroergotaminum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Dihydroergotaminum uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)3 komentarze Dihydroergotaminum

 1. Anonim

  Jestem 56 letnią kobietą chorującą na żylaki, hemoroidy. DIH brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 143 dni w dawce: 500 mg(miligram). Bardzo mi pomogły te tabletki szczególnie polecam w przypadku długich podróży w autobusie, nogi tak nie puchną no i naczynka na twarzy jakby mniejsze. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. DIH w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 56 letnią kobietą chorującą na niewydolność krązenia. DIH brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 83 dni w dawce: 500 mg(miligram). Kolejny lek z diosminą i to w niekonkurencyjnej cenie w stosunku do dawki, dałam się nabrać w aptece, nie widzę też rewelacyjnych skutków w stanie moich nóg. Skutki uboczne oceniam na minimalne. DIH w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. grama

  biore te krople poniewaz mam silne bole glowy jestem w srednim wieku, i mam wstydliwe pytanie( za 2 tygodnie ide na impreze z alkoholem, na jaki czas przed imprezą przerwac branie tego leku

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania