Diphergan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Diphergan jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwświądowe; także uspokajające, nasenne, przeciwwymiotne – lek przeciwhistaminowy I generacji.

Pokrzywka, rumień, świąd skóry różnego pochodzenia; nudności i wymioty towarzyszące chorobie lokomocyjnej; także jako lek nasenny.
Ostrożnie w niewydolności krążenia, uszkodzeniu wątroby, szpiku kostnego, łagodnym rozroście stercza (prostaty), zwężeniu szyi pęcherza moczowego, jaskrze z wąskim kątem przesączania, zwężeniach w obrębie przewodu pokarmowego.
Przy jednoczesnym stosowaniu z lekami o działaniu nasennym, uspokajającym, narkotycznymi lekami przeciwbólowymi, alkoholem, a także z niektórymi lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze (todralazine) i z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi występuje nasilenie działania hamującego ośrodkowy układ nerwowy (OUN). Stosowanie prometazyny łącznie z doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby.
Zażywać przed posiłkami; tabletki: choroby uczuleniowe: dorośli: 1-3 razy na dobę po 20 do 50 mg lub 2-4 razy na dobę po 10-20 mg; nasennie: 25-50 mg bezpośrednio przed snem; uspokajająco: jednorazowo 25-50 mg; przeciwwymiotnie: jednorazowo 25 mg, następnie 4-6 razy na dobę po 10-25 mg; w chorobie lokomocyjnej: 25 mg na pół godziny przed podróżą, dawka może zostać ponowiona po 8-12 godzinach; w zawrotach głowy: 2 razy na dobę po 10-25 mg. Syrop: dzieci powyżej 2. roku życia: 0,5 do 1 mg na kg masy ciała na dobę w 3 lub 4 równych dawkach (np. dziecko o masie ciała 30 kg powinno otrzymać 15-30 mg prometazyny na dobę, co odpowiada dawce 3 razy na dobę po 5-10 mg, czyli 3 razy 5-10 ml syropu lub w przybliżeniu 2-3 razy po 1 tabletce po 10 mg).
Cena od 5 do 10 zł.
20 draż. 60 draż. lub 250 draż., 1 draż. zawiera 10 mg, 20 mg lub 25 mg prometazyny; 150 ml syropu, 5 ml (łyżeczka do herbaty) zawiera 5 mg prometazyny.
Lek nie jest skuteczny w leczeniu astmy oskrzelowej i obrzęku naczynioruchowego. Podczas długotrwałego leczenia konieczna jest okresowa kontrola morfologii krwi i czynności wątroby. Podobnie jak w przypadku innych leków przeciwhistaminowych prometazynę należy odstawić na co najmniej 7 dni przed wykonaniem skórnych testów uczuleniowych. Stosowanie leku może mieć wpływ na wyniki niektórych testów ciążowych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Diphergan a alkohol

Diphergan u osób starszych(65 lat i więcej)
Diphergan dla dzieci(do 18 lat)
Diphergan w ciąży
Diphergan a karmienie piersią
Diphergan a prowadzenie pojazdów
Diphergan a słońce i solarium ☼
Diphergan refundacja

Diphergan cena i opakowania

Diphergan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania