Diprophos

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

To glikokortykosteroid o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwświądowym. Lek posia­da szeroki zakres wskazań, m.in. w onkologii, hematologii, reumatologii, alergologii, pneumonologii, dermatologii, endokrynologii, transprantologii i in.
Po wstrzyknięciu domięśniowym lek jest bardzo powoli uwalniany do krwi, dzięki czemu okres jego działania znacznie się wydłuża (do kilku tygodni). Patrz ENCORTON; patrz PABI-DEXAMETHASON;

Przewlekle leczenie przeciwzapalne schorzeń opornych na stosowanie innych preparatów (m.in. ciężkie, nie poddające się innemu leczeniu postacie reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczyca, toczeń rumieniowaty uogólniony, wrzodziejące zapalenie jelita grubego).
Ciąża, okres karmienia piersią, układowe zakażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe, niewydolność nerek, cukrzyca. Patrz PABI-DEXAMETHASON
patrz PABI-DEXAMETHASON
Zazwyczaj 1-2 ampułki głęboko domięśniowo co 2-4 tygodnie; dostawowo – podawać co 2-4 tygodnie w dawce zależnej od wielkości stawu (należy rygorystycznie przestrzegać warunków aseptyki).
cena do 5 zł, Rf
zawiesina do wstrzykiwań domięśniowych i dostawowych: mieszanina 2 soli betametazonu o przedłużonym działaniu po 7 mg w fiolce; betametazon
UWAGI: patrz PABI-DEXAMETHASON. Lek nie jest stosowany ze w skazań nagłych; znajduje zastosowanie jedynie w chorobach przewlekłych; może być stosowany wyłącznie głęboko domięśniowe lub podawany do stawu bądź miejscowo do tkanek miękkich. Przewlekłe wielomiesięczne stosowanie leku wymaga stałej kontroli stanu pacjenta, łącznie z okresowym wykonywaniem badań laboratoryjnych – patrz PABI-DEXAMETHASON.
Działania niepożądane
Hamowanie wydzielania hormonów przez nadnercza, zespół Cushinga, rozstępy skórne, zmiana sylwetki ciała, zanik mięśni, nadciśnienie tętnicze, owrzodzenie żołądka, jaskra, zaburzenia immunologiczne, zaburzenia miesiączkowania, impotencja.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Diprophos a alkohol

Diprophos u osób starszych(65 lat i więcej)
Diprophos dla dzieci(do 18 lat)
Diprophos w ciąży
Diprophos a karmienie piersią
Diprophos a prowadzenie pojazdów
Diprophos refundacja

Diprophos cena i opakowania

Diprophos Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Diprophos uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (2 opinie pacjentów)9 komentarzy Diprophos

 1. ŁUKASZ

  dostałem domiesniowyx zastrzyk w łokiec w ten wtorek po jakim czasie moge sie napic alkoholu ?????

  Odpowiedz
  • marcin

   Czas połowicznego rozkładu (half-life) betametazonu (aktywnej substancji leku) wynosi około 36-54 godziny, czyli mniej więcej 1,5-2,5 dnia. Betametazon nie wykazuje poważnych interakcji z alkoholem etylowym, ergo teoretycznie może się Pan napić już teraz, ale dla pewności odczekałbym te 36 godzin, żeby zminimalizować potencjalne efekty uboczne. Pozdrawiam, Marcin.

   Odpowiedz
 2. Jadwiga

  czy po podaniu diprophosu / boli mnie ręka/ mogę mieć laser i diadynamik na odcinek szyjny C3-C7

  Odpowiedz
 3. Ela

  Wzięłam lek bo opowiedziała mi o diprofosie szwagierka ze taki super bolał mnie łokieć i kręgosłup od prawie roku lekarze cóż rehabilitacja stanów ostrych brak miałam duży dyskomfort życia i myślę raz kozie śmierć albo pomoże albo nie i pomogło nic mnie nie boli czuję się dobrze minął tydzień mam nadzieje ze będę nadal się tak czuła a jak będzie trzeba powtórzę za pół roku b wzięłam do mięśniowych zastrzyk 1 ampułki polecam bardzo

  Odpowiedz
 4. Gocha

  Radzę przed podaniem tego leku sprawdzić poziom potasu. Jednym ze skutków jest jego utrata. Mnie się to przytrafiło i o mało nie wykorkowalam.

  Odpowiedz
 5. Gocha

  Radzę przed podaniem tego leku sprawdzić poziom potasu. Jednym ze skutków jest jego utrata. Mnie się to przytrafiło i o mało nie wykorkowalam. Lekarze idąc po najmniejszej linii oporu przepisują to g… jak witaminki.

  Odpowiedz
 6. pomidor58@o2.pl

  Mi od kilku lat dokuczają bóle stawowe,były leczone przez reumatologa ,była rehabilitacja ,ale skutek był mizerny i na krótko.Potem doszły bóle stawów barkowych ,bardzo dokuczliwe ,nie można było z tym normalnie funkcjonować,reumatolog zaproponowała podanie sterydu-po podaniu zastrzyku było cudnie-wszystkie bóle ustapiły,chciało mi się żyć,energia do działania i pracy mnie rozpierała,jedynym minusem było nadcisnienie przez tydzień po podaniu zastrzyku,ale ta cudna bajka trwała tylko 23 dni -niestety wszystkie bóle wróciły.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania