Dobroson tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Imovane

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Dobroson tabletki jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Nasenne; słabe przeciwlękowe, uspokajające, obniżające napięcie mięśni – pochodna cyklopironu o odmiennej budowie chemicznej niż barbiturany, benzodiazepiny i inne leki nasenne.

Krótkotrwałe leczenie bezsenności.
Ostrożnie w ciężkiej niewydolności krążenia, miastenii, niewydolności wątroby lub nerek, przewlekłych schorzeniach układu oddechowego przebiegających z nasilonym skurczem oskrzeli (astma oskrzelowa).
nie łączyć z alkoholem i innymi lekami wpływającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy (zwłaszcza neuroleptyki i trójcykliczne leki przeciwdepresyjne). Erytromycyna (erythromycine) i karbamazepina (carbamazepine) mogą nasilać działanie zopiklonu; ryfampicyna (rifampicine) osłabia działanie leku.
7,5 mg bezpośrednio przed snem. U osób z uszkodzeniem wątroby oraz w wieku podeszłym początkowa dawka leku wynosi 3,75 mg (pół tabletki) bezpośrednio przed snem.
cena od 10 do 20 zł.
Leczenie zopiklonem, podobnie jak wszystkimi innymi lekami nasennymi, powinno być prowadzone jak najkrócej i w żadnym przypadku nie powinno przekraczać 4 tyg. (w bezsenności okazjonalnej – przez 2-5 dni, a bezsenności przejściowej – 2-3 tygodni). Dłuższe stosowanie może prowadzić do samowolnego zwiększania dawki (z powodu zmniejszania się własności nasennych – zjawisko tachyfilaksji) oraz rozwoju lekozależności (uważa się, że zopiklon ma znacznie niższy potencjał wywoływania lekozależności niż benzodiazepiny i barbiturany). Stosunkowo częstym działaniem niepożądanym po stosowaniu zopiklonu jest gorzki smak w ustach.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Dobroson a alkohol

Dobroson u osób starszych(65 lat i więcej)
Dobroson dla dzieci(do 18 lat)
Dobroson w ciąży
Dobroson a karmienie piersią
Dobroson a prowadzenie pojazdów
Dobroson refundacja

Dobroson cena i opakowania

Dobroson Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Dobroson tabletki uzyskał ocenę 2.7 z 5 na podstawie 6 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.7/5 (6 opinie pacjentów)13 komentarzy Dobroson tabletki

 1. Martyna

  NAGORSZY I NAJBARDZIEJ GORZKI ZE WSZYSTKICH LEKÓW NASENNYCH . 1 TABLETKA nawet nie zadziała , trzeba dorzucić jeszcze połówkę . Makabra i nieporozumienie .

  Odpowiedz
 2. frank

  tylko jedno pytanie, czy lekarz nie powinien przy okazji szukać przyczyny bezsenności?

  Odpowiedz
 3. isia

  Biorę ten lek od dłuższego czasu , około 3 miesięcy , początek super , zasypiałam i przespałam około 4-5 godzin , obecnie działa tylko 2 godziny i pobudka i tak przez całą noc , spanie po 2 godziny a od 4,00 na nogach i zero reakcji . Problemy ze snem mam od kilkunastu lat , brałam różne leki ale też nie działały jak powinny.

  Odpowiedz
  • Ewelina

   Ja biorę Imovane ale teraz nie mogę kupić, podobno nie ma w hurtowniach.. Dano mi w aptece dobroson….. Zobaczę z jakim skutkiem. Imovane super jak dla mnie. Nie uzależnia.

   Odpowiedz
 4. mrumru

  Osobiście stosuje ten lek od dwóch lat (opakowanie na niecały rok mi starcza). Biore kiedy wiem , że muszę koniecznie szybko zasnąć i rano być wyspana lub gdy od paru dni nie wysypiam sie i meczę z zasypianiem żeby nareszcie odpocząć. Biorę pół tabletki i oprócz może dwóch razy kiedy byłam naprawdę mocno pobudzona/zdenerwowana , zawsze działa max do 30 minut, a najczęściej już po 10-15 mam uczucie “odpływania”. Cena bardzo przystępna. Osobiście polecam.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Mimi

  Oczywiscie można przegadać i przechodzić lek. Dlatego należy po zażyciu położyć sie w spokoju do łóżka!
  Zolpic bardziej uzależnia…

  Odpowiedz
 6. Mimi

  Działa nawet połówka. Lek pozwala zasnąć i należy położyć sie do łóżka do pół godziny po zażyciu. Nie zapewnia jednak spokojnego snu do rana :/. Dla początkujących polecam! Tyle ze nie brać w środku nocy a maksymalnie do 23:00.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. cierpiąca na bezsenność

  Problem polega na tym, że po zażyciu 1 tabletki i tak przez 2 godziny nie mogłam zasnąć! Za to rano czułam się jak walnięta przez łeb.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. make

  w przeciwienstwie to osob wypowiadajacyh sie wyzej – ja ten lek musze pochwalic. zastosowalem go po dosc dlugim okresie spozywania alkoholu, wzialem 1 tabl. leku 7,5 mg i spalem cala noc.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. ewa

  Tabletki bardzo słabiutkie ,biore 1/2 tabletki i trudno zasnąć ,rano nie czuje zmeczenia .Wczesniej brałam polsen i to była prawdziwa torpeda ,odlot gwarantowany .

  Odpowiedz
 10. Magda

  Dobroson – z własnego doświadczenia powiem szczerze , że są bardzo słabe tabletki ..potrafię wziąć dwie i nie zasnąć przez 2 godziny … zdecydowanie lepszy i mocniejszy jest zolipic polecam go w 100 %

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania