Dulcobis

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Radirex tabletki
Alax
Bisacodyl
Normosan fix

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Dulcobis bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Dulcobis to tabletki o działaniu przeczyszczającym, zawierające bisakodyl. Substancja lecznicza preparatu przyśpiesza perystaltykę jelita grubego i zwiększa zawartość wody i elektrolitów w jego świetle. Powoduje to do przyśpieszenia wypróżnienia i zmiękczenie stolca.

Dulcobis to preparat przeznaczony do stosowania w objawowym i krótkotrwałym leczeniu zaparć. Lek może być także stosowany w przygotowaniu do badań diagnostycznych, a także przed i po operacjach w celu ułatwienia wypróżnienia.
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 r.ż. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia. Niedrożność jelit (co objawia się silnymi bólami brzucha, niemożnością oddania gazów i stolca), zapalenie wyrostka robaczkowego i inne ostre bóle brzucha, bóle brzucha o nieznanej przyczynie, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i inne ostre stany zapalne jelit, żylaki odbytu w stanie zapalnym.
Dulcobis może nasilać działanie glikozydów nasercowych (np. Digoxin). Więcej informacji, patrz: Bisacodyl
W krótkotrwałym leczeniu zaparć: Stosuje się doustnie, 1-2 tabletki (5-10mg) przed snem (wypróżnienie powinno nastąpić następnego dnia rano). Tabletki należy obficie popić przegotowaną wodą.
W przygotowaniu do zabiegów i badań: Stosuje się doustnie 2 tabletki (10 mg) rano i 2 tabletki (10 mg) wieczorem w dniu poprzedzającym badanie. Następnego dnia rano należy przyjąć inny środek przeczyszczający o natychmiastowym działaniu (np. czopek). 
ok. 5-7zł (20 tabletek)
bisakodyl 5mg
Dulcobis to lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania (do 5 dni). Długotrwałe stosowanie może prowadzić do tolerancji i konieczności zwiększania dawek
Działania niepożądane
Niekiedy silne skurcze jelit, ostre bóle brzucha, krwawe podbarwienie moczu. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do zaparć przewlekłych i zapalenia odbytnicy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Dulcobis a alkohol

Dulcobis u osób starszych(65 lat i więcej)
Dulcobis dla dzieci(do 18 lat)
Dulcobis w ciąży
Dulcobis a karmienie piersią
Dulcobis a prowadzenie pojazdów
Dulcobis refundacja

Dulcobis cena i opakowania

Dulcobis Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania