Duphalac

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Espumisan
Hepatil
Lactulose-MIP
Lactulosum syrop
Normalac syrop
Regulax
Alax

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Duphalac bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Łagodnie przeczyszczające, nasila ruchy robaczkowe jelit, normalizuje florę bakteryjną jelit, obniża poziom amoniaku we krwi.

Przewlekłe zaparcia, zapalenia jelit wywołane przez pałeczkę Salmonella, ciężka postać niewydolności wątroby z objawami zatrucia amoniakiem (faza przedśpiączkowa marskości wątroby; encefalopatia wątrobowa), żylaki odbytu, po zabiegach operacyjnych na jelicie grubym i odbycie.
Niedrożność przewodu pokarmowego lub podejrzenie niedrożności, nietolerancja laktozy, galaktozemia (nietolerancja galaktozy).
Jednoczesne stosowanie leków zobojętniających sok żołądkowy osłabia działanie laktulozy; może zaburzać wchłanianie niektórych leków.
Przewlekle zaparcia: dorośli: raz na dobę przyjmować przed posiłkiem 15-45 ml syropu lub 1-3 saszetek lub 3 razy na dobę w równych dawkach (3 razy na dobę po 15 ml syropu lub 3 razy na dobę po 1 saszetce), dawka podtrzymująca: l0-25 ml na czczo; niemowlęta: 2,5-5 ml; dzieci: początkowo (3-4 dni) 10-15 ml, dawka podtrzymująca: 10-25 ml; w przypadku chorób wątroby dawka ustalana jest indywidualnie.
Cena od 10 do 20 zł.
300 ml syropu, 15 ml zawiera 10 g laktulozy; 10 saszetek zawierających 10 g laktulozy.,
Działanie leku występuje dopiero po 24-48 godzinach od podania, przed upływem tego czasu nie należy podawać uzupełniających dawek leku.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Duphalac a alkohol

Duphalac u osób starszych(65 lat i więcej)
Duphalac dla dzieci(do 18 lat)
Duphalac w ciąży
Duphalac a karmienie piersią
Duphalac a prowadzenie pojazdów
Duphalac refundacja

Duphalac cena i opakowania

Duphalac Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Duphalac uzyskał ocenę 3.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.2/5 (2 opinie pacjentów)1 opinia o Duphalac

 1. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na zaparcia. Duphalac brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 173 dni w dawce: 2,5 ml(mililitrów). Sama go stosowałam z polecenia ginekologa gdy byłam w ciąży i mi pomagał na zaparcia, wiec nie obawiałam się podać go mojej córeczce, jest delikatny, słodki, córce podaję go w mniejszych ilościach, zmniejszam dawkę stopniowo i odstawiam gdy normalnie się wypróżnia, polecam. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Duphalac w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania