Leki antykoncepcja hormonalna

Ovulastan

Doustna antykoncepcja hormonalna. Połączenie dwóch substancji aktywnych skutecznie chroni przed zapłodnieniem.

Naraya

Naraya to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Hamują owulację i zapobiegają zapłodnieniu.

Limetic

Jest to jednoskładnikowy doustny środek antykoncepcyjny zawierający tylko składnik progestagenny (analog progesteronu), skuteczny w zapobieganiu ciąży; takie jednoskładnikowe preparaty noszą nazwę “mini-pigułki”.

Sylvie

Jest to doustny trójfazowy środek antykoncepcyjny, zawierający połączenie odpowiedników dwóch hormonów żeńskich: estrogenu z gestagenem, skuteczny w zapobieganiu ciąży.

Midiana

Midiana to lek zawierający jako substancje czynne dwa hormony płciowe: etynyloestradiol i drospirenon. Etynyloestradiol działa poprzez hamowanie dojrzewania pęcherzyka Graafa, natomiast drospirenon hamuje owulację, zapobiegając w ten sposób zapłodnieniu.

Vibin Mini

Vibin Mini to preparat zawierający jako substancje czynne etynyloestradiol i drospirenon. Etynyloestradiol hamuje dojrzewania pęcherzyków Graafa, z kolei drospirenon hamuje owulację i wpływa na właściwości śluzu szyjki macicy.

Syndi-35

Jest preparatem stosowanym do leczenia objawów hiperandrogenizacji u kobiet.

Diamilla

Doustny środek antykoncepcyjny zawierający substancję czynną – dezogestrel. Należy do grupy progrestagenów III generacji o słabej aktywności androgenowej.

Azalia

Azalia należy do grupy doustnych środków antykoncepcyjnych. Zawiera niewielkie ilości progestagenu,  zwanego dezogestrelem.

Atywia

Atywia należy do grupy doustnych środków antykoncepcyjnych. Preparat zawiera dwie substancje czynne:  dienogest (syntetyczna pochodna progesteronu) i etynyloestradiol (syntetyczny estrogen).

Asubtela

Asubtela to dwuskładnikowy hormonalny środek antykoncepcyjny do stosowania doustnego. Zawiera następujące hormony sterydowe: etynyloestradiol (estrogen) oraz drospirenon (progestagen).

Artizia

Artizia to doustny złożony środek antykoncepcyjny. Każda tabletka zawiera niewielkie dawki żeńskich hormonów płciowych – gestodenu i etynyloestradiolu.

Diane-35

Diane jest to złożony preparat hormonalny zawierający syntetyczny odpowiednik estrogenów połączony z gestagenem. Gestagen zawarty w preparacie ma działanie antyandrogenne, przez co zmniejsza w organizmie kobiety niepożądane działania związane z nadmiernym wydzielaniem androgenów: trądzik, łojotok, nadmierne owłosienie, i poprawia owłosienie w łysieniu typu męskiego.

Cyprest tabletki

Działanie antyandrogenne, zahamowanie czynności gruczołów łojowych, zmniejszenie trądziku, przetłuszczania się włosów i skóry. Antykoncepcyjne.

Mirena

System terapeutyczny domaciczny (spirala) po 52 mg (0,02 mg na dobę).

Anteovin

Dwufazowy, doustny środek antykoncepcyjny. Etinylestradiol jest silnym syntetycznym estrogenem, wykazującym właściwości naturalnego estrogenu. Powoduje zwiększenie odnowy błony śluzowej macicy oraz hamuje wydzielanie FSH i LH, wpływając na zahamowanie wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graffa.

Tri-regol

Trójfazowy, doustny środek antykoncepcyjny. Etinylestradiol jest silnym syntetycznym estrogenem, wykazującym właściwości naturalnego estrogenu. Powoduje zwiększenie odnowy błony śluzowej macicy oraz hamuje wydzielanie FSH i LH, wpływając na zahamowanie wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graffa. Zawarty w preparacie gestoden jest gestagenem III generacji o silnej i wysoce swoistej aktywności progestagennej oraz minimalnym działaniu androgennym (korzystny wpływ na […]