Leki miejscowo znieczulająco

Orofar

Preparat o słabym działaniu odkażającym i przeciwbólowym.

Orofar max

Skojarzone działanie składników: przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Zmniejsza ból gardła towarzyszący przeziębieniom, zapaleniu gardła, zapaleniu krtani.

Halidor

Lek o silnym działaniu miolitycznym i spazmolitycznym, w wyniku czego wykazuje działanie rozszerzające naczynia krwionośne(szczególnie na naczynia mózgowe i kończyn) i hamujące zlepianie się płytek krwi (antyagregacyjne); lek słabo obniża ciśnienie tętnicze.

Balsamum Mentholi Compositum

Miejscowe działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozgrzewające, przeciwświądowe. Jest stosowana jako środek miejscowo rozgrzewający w chorobach przeziębieniowych oraz w leczeniu miejscowych dolegliwości bólowych związanych z chorobami reumatycznymi, urazami i nerwobólami.

Nefrecil

Lek ma stosunkowo słabe działanie bakteriobójcze, wykazuje równocześnie silne i długotrwałe działanie miejscowo znieczulające i przeciwbólowe. Jest stosowany jako lek przeciwbólowy w leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych, lżejszych przypadków zapalenia pęcherza moczowego, cewki moczowej i gruczołu krokowego.

Fenistil żel

Lek wykazuje działanie przeciwalergiczne (antyhistaminowe), przeciwobrzękowe i przeciwświądowe, a także słabe działanie uspokajające.

Emla

Jest to krem o działaniu miejscowo znieczulającym. Jest stosowany zwłaszcza u dzieci przed bolesnymi zabiegami diagnostycznymi i leczniczymi (wkłucia do żyły, nakłucie lędźwiowe, niewielkie zabiegi chirurgiczne, szczepienia ochronne).

Dezorol płyn

Miejscowe odkażające, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, miejscowo znieczulające, przeciwświądowe.

Hascosept

Działanie miejscowe przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, odkażające.

Proctosone

Preparat złożony o działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym, miejscowo znieczulającym i łagodzącym ból, przeznaczony do leczenia stanów zapalnych odbytnicy i łagodzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (guzkami krwawniczymi). Neomycyna jest antybiotykiem przeciwbakteryjnym, hydrokortyzon - sterydem naturalnie wydzielanym przez nadnercza, cynchokaina - blokerem kanałów sodowych o właściwościach miejscowo-znieczulających, natomiast eskulina to glikozyd kumarynowy, izolowany z nasion kasztanowca zwyczajnego.