Leki poprawia zdolności poznawcze

Ristidic

Lek stosowany w leczeniu objawowym wczesnych stadiów choroby Alzheimera. Poprawia funkcjonowanie i sprawność myślenia. Działanie leku słabnie wraz z postępem choroby.

Nimvastid

Jest to inhibitor esterazy acetylocholinowej (ACE) stosowany w leczeniu różnych postaci otępienia typu alzheimerowskiego.

Alzdone

Preparat jest odwracalnym inhibitorem enzymu biorącego udział w rozkładaniu acetylocholiny w ośrodkowym układzie nerwowym.

Exelon kapsułki roztwór

Zmniejszające nasilenie objawów w chorobie Alzheimera – lek z grupy inhibitorów esterazy acetylocholinowej, czyli leków spowalniających zanikanie acetylocholiny, neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym, którego niedobór występuje m.in. w chorobie Alzheimera.

Ebixa

Lek stosowany w chorobie Alzheimera, w średnio zaawansowanym i zaawansowanym stadium choroby. Poprawia funkcjonowanie pacjentów i zwiększa ich aktywność życiową.

Aricept

Przeciwdziała objawom choroby Alzheimera, poprawia zdolności poznawcze, ogólne zdolności intelektualne oraz zdolność przystosowania do normalnego funkcjonowania – lek z grupy inhibitorów esterazy acetylocholinowej, spowalnia rozpad acetylocholiny, neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym, której niedobór występuje m.in. w chorobie Alzheimera.