Leki przeciwmigrenowe

Imigran FDT

Lek wydawany na receptę przeznaczony do zwalczania migreny. Substancją aktywną jest sumatryptan w postaci zawiesiny doustnej.

Zolmiles

Zolmiles to lek dla osób cierpiących na bóle migrenowe. Preparat jest zażywany jako tabletka rozpuszczalna na języku. Zawiera aspartam.

Frimig

Frimig jest silnym lekiem na bóle migrenowe każdego rodzaju. Przeznaczony jest do stosowania przeciwbólowego, nie profilaktycznego.

Epitoram

Epitoram jest lekiem stosowanym u osób z padaczką oraz silnymi bólami migrenowymi.

Epiramat

Lek przeciwdrgawkowy nowej generacji stosowany jako lek wspomagający w leczeniu różnych postaci padaczki u dorosłych i dzieci od 2 rż.

Triptagram

Jest to selektywny agonista receptorów serotoninowych, powodujący skurcz naczyń wewnątrzczaszkowych.

Coffecorn forte

Preparat wykazuje działanie kurczące na naczynia krwionośne (wpływ ergotaminy) oraz pobudza ośrodek naczyniowy, oddechowy i nerwu błędnego, znosi objawy zmęczenia (dzięki obecności kofeiny. Preparat wywiera tonizujący wpływ na organizm.

Amigrenex

Amigrenex jako substancję czynną zawiera sumatryptan, agonistę receptorów 5-HT1. Receptory 5-HT1 znajdują się w naczyniach krwionośnych zaopatrujących w krew tkanki zewnątrz- i wewnątrzczaszkowe.

Coffecorn mite

Lek złożony, łączący pobudzające działanie kofeiny oraz działanie ergotaminy, powodującej obkurczanie się naczyń obwodowych. Zmniejsza uczucie tętnienia wewnątrz głowy, nieznacznie podwyższa ciśnienie krwi, przyspiesza czynność serca i oddychanie. Jest stosowany w leczeniu migreny i naczyniowych bólów głowy.

Cinie 50 tabletki

Wszystkie postacie sumatryptanu: szybkie (występujące po 10-15 minutach – podanie podskórne, czopki i w postaci aerozolu do nosa; po 30 minutach – podanie doustne) i silne przerywające napad migreny (przeciwmigrenowe) – wybiórczo (selektywnie) zwężające naczynia układu tętnic szyjnych i znoszące objawy zapalenia neurogennego naczyń mózgowych – lek działający poprzez wpływ na poziom serotoniny (5-hydroksytryptaminy; 5-HT); […]

Topamax

Przeciwdrgawkowe – lek o niepoznanym dotychczas mechanizmie działania.

Zomig

Jest to lek do przerywania migrenowego bólu głowy. Jest skuteczny wyłącznie w migrenie, nie pomaga w bólach głowy innego typu.

Polomigran

Jest to lek stosowany w zapobieganiu napadom migreny (nie przerywa napadu bólu głowy), w leczeniu klasterowego bólu głowy (silny ból głowy połowiczy z zaczerwienieniem i łzawieniem oka, katarem) i czasami innych bólów głowy.

Maxalt RPD

Lek jest jednym z najskuteczniejszych leków stosowanych do przerwania napadu migreny.