Leki rozszerza oskrzela

Berodual

Berodual to preparat złożony zawierający dwa krótko działające (czas działania wynosi 4-6 h) leki rozszerzające oskrzela, mające odmienne mechanizmy działania: fenoterol i ipratropium.

Elofen

Jest to lek niesterydowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i hamującym skurcze oskrzeli. Hamuje wytwarzanie mediatorów zapalenia, blokuje receptory adrenergiczne.

Pulneo

Pulneo zawiera jako substancję czynną fenspiryd, lek o działaniu przeciwzapalnym oraz rozkurczającym oskrzela. Fenspiryd blokuje receptury H1 i wytwarzanie substancji prozapalnych.

Eurefin

Eurefin to lek w syropie stosowany do objawowego leczenia chorób zapalnych płuc i oskrzeli przebiegających z kaszlem i odkrztuszaniem.

Eurespal

Lek o działaniu przeciwzapalnym, rozszerzającym oskrzela, przeciwuczuleniowym. Producent zaleca stosowanie go w ostrych i przewlekłych zapaleniach górnych i dolnych dróg oddechowych, stanach skurczowych oskrzeli i zapaleniu ucha środkowego

Steri-Neb Ipratropium

Lek wykazuje silne działanie rozkurczające mięśnie gładkie oskrzeli, działa miejscowo w oskrzelach i nie wpływa na gęstość i objętość wydzieliny drzewa oskrzelowego.

Foradil

Silne, szybkie (początek działania po 1- 3 minut) i długotrwałe (12 godzin) rozszerzające oskrzela, także przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwzapalne.

Aminofilina czopki

Rozszerza oskrzela, ułatwia oddychanie, działa słabo pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i słabo moczopędnie; obniża ciśnienie krwi; przyspiesza czynność serca; połączenie związku czynnego – teofiliny (heophylline) z etylenodwuaminą.