Leki uzupełnia niedobory kwasu foliowego

Tardyferon-Fol

Jest to preparat o skojarzonym działaniu żelaza i kwasu foliowego. Żelazo odgrywa rolę w przenoszeniu tlenu i procesach oddychania tkankowego, pobudza krwiotwórczą czynność szpiku, zwiększa stężenie hemoglobiny oraz liczbę krwinek czerwonych. Kwas foliowy wpływa m.in. na procesy krwiotwórcze.

Folacid

Kwas foliowy należy do grupy witamin B, odgrywa istotną rolę w tkankach, w których zachodzą liczne podziały komórkowe (układ krwiotwórczy, tkanki płodu). Jest związkiem niezbędnym do prawidłowej czynności szpiku i mielinizacji włókien nerwowych.

Acifolik tabletki

Niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego (zwłaszcza w życiu płodowym; niedobór prowadzi m.in. do rozszczepu kręgosłupa) i prawidłowego powstawania krwi – witamina z grupy B . Dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej na kwas foliowy wynosi ok. 0,4 mg; rośnie dwukrotnie u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią oraz u osób uzależnionych od alkoholu.

Acidum folicum tabletki

Niezbędny dla prawidłowego dojrzewania i funkcjonowania układu nerwowego (zwłaszcza w życiu płodowym; niedobór prowadzi do wad wrodzonych cewy nerwowej – m.in. do rozszczepu kręgosłupa) oraz do prawidłowego tworzenia krwinek – witamina z grupy B. Dzienne zapotrzebowanie dorosłego wynosi ok. 0,4 mg; rośnie ono dwukrotnie u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią oraz u […]