Leki wspomaga proces gojenia

Dermopanten

Lek działa przeciwzapalnie i ściągająco, przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Działa łagodząco na stany zapalne skóry.

Bepanthen

Miejscowe przeciwzapalną przyśpieszające i usprawniające regenerację nabłonka i skóry, zwiększające elastyczność, poprawiające stopień nawilżenia skóry; preparat z grupy witamin (witamina B5).

Maść tranowa

Lecznicze na rany, skórę zanieczyszczoną, szorstką i spękaną; preparat bogaty w witaminy (przede wszystkim A i D) i ważne kwasy tłuszczowe, cholesteryny, jod, fosfor, siarkę i żelazo.

Fibrolan

Składniki preparatu mają zdolność rozpuszczania i upłynniania skrzeplin krwi, martwych komórek oraz ropy na powierzchni rany i błony śluzowej, umożliwiają lepszy dostęp antybiotykom i innym lekom do ogniska zapalnego oraz ułatwiają gojenie się rany. Wskazaniem do stosowania leku są zakażone, źle gojące się rany, owrzodzenia podudzi, odleżyny, rany oparzeniowe, przewlekłe przetoki z naciekiem zapalnym, stany po zabiegach ginekologicznych, zmiany ropne odbytu i okolicy okołoodbytniczej, guzki krwawnicze (hemoroidy) w stanie zapalnym, zmiany naciekowe, stany zapalne w okolicy ran pooperacyjnych.