Leki złuszczające

Maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry “Rekord Łuszczy”

Odciski i zgrubienia skóry to powszechny problem, zwłaszcza w okresie letnim. Często nie tylko ze względów estetycznych ale również przez dyskomfort, ucisk i ból jaki powodują. Obecne na rynku znajdziemy wiele produktów do leczenia powyższych problemów skórnych, większość z nich zawiera w składzie kwas salicylowy.

Akneroxid

Nadtlenek benzoilu uwalnia wolny tlen, który działa przeciwbakteryjnie, słabo przeciwświądowo, oczyszcza i przyspiesza gojenie się ran.

Saliderm

Maść ma właściwości rozmiękczające i usuwające zrogowaciały naskórek.

Psorisan

Skojarzone działanie składników - miejscowe silnie hamujące rozrost i regenerację nabłonka, złuszczające (keratolityczne); także przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwświądowe, zmniejszające wydzielanie gruczołów łojowych, wysuszające. Lek jest stosowany w leczeniu chorób skóry przebiegających z przerostem i zgrubieniem naskórka (łuszczyca, przyłuszczyca, wyprysk kontaktowy, świerzbiączka, zapalenie łojotokowe skóry).

Hasceral

Preparat o działaniu łagodnie złuszczającym stosowany w łuszczycy, łupieżu pstrym, rybiej łusce, nadmiernym rogowaceniu dłoni i stóp, rogowaceniu mieszkowym, wyprysku i w stanach nadmiernego rogowacenia skóry.

Cocois maść

Preparat o działaniu bakteriobójczym i bakteriostatycznym, stosowany w leczeniu trądziku pospolitego, różowatego i łojotokowego zapalenia skóry.

Brodacid

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym. Zawarty w preparacie kwas salicylowy i kwas mlekowy działają złuszczająco, ułatwiając usunięcie zrogowaciałego naskórka.