Leki zmniejsza przepuszczalność naczyń

Vitaleg tabletki

Vitaleg to preparat zawierający składniki uszczelniające naczynia krwionośne. Rutozyd, wapń i wyciąg z kasztanowca wzmacniają naczynia krwionośne.

Cerutin

Lek o skojarzonym działaniu rutyny i witaminy C. Uważa się, że wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom, zwiększa odporność na zakażenia, lecz jego działanie nie zostało potwierdzone. Jest stosowany w nieżytach i stanach zapalnych błon śluzowych, chorobach uczuleniowych, chorobach przeziębieniowych, grypie.

Venotrex

Usprawniające mikrokrążenie krwi w drobnych naczyniach (uszczelniają­ce, przeciwobrzękowe, zmniejszające prze­puszczalność oraz poprawiające napięcie i elastyczność ścian naczyń włosowatych; przeciwdziałające zlepianiu się płytek krwi, zwiększające plastyczność krwinek czerwo­nych); przeciwobrzękowe i przeciwwysiękowe, przeciwświądowe, przeciwdziałające skurczom mięśni nóg – pochodna rutyny, lek z grupy bioflawonoidów.

Venoruton 300

Usprawniające mikrokrążenie krwi w drobnych naczyniach (uszczelniają­ce, przeciwobrzękowe, zmniejszające prze­puszczalność oraz poprawiające napięcie i elastyczność ścian naczyń włosowatych; przeciwdziałające zlepianiu się płytek krwi, zwiększające plastyczność krwinek czerwo­nych); przeciwobrzękowe i przeciwwysiękowe, przeciwświądowe, przeciwdziałające skurczom mięśni nóg- pochodna rutyny, lek z grupy bioflawonoidów.

Troxerutin (żel)

Żel o działaniu ochronnym na naczynia włosowate – przywraca im elastyczność, działa także antyagregacyjnie w stosunku do płytek krwi i krwinek czerwonych.

Rutinoven

Lek zawierający trokserutynę - hydroksyetylową pochodną rutyny z grupy okserutyn - która działa uszczelniająco na naczynia krwionośne. Preparat polecany do stosowania w przypadku hemoroidów, miażdżycy i innych chorób związanych z nadmierną krzepliwością krwi.