Elidel

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Elidel jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Stosowany miejscowo pimekrolimus jest skuteczny w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci (główne zastosowanie) i dorosłych. Są także dowody na jego skuteczność w alergicznym i kontaktowym zapaleniu skóry.

Atopowe zapalenie skóry u dzieci i dorosłych.
Nadwrażliwość na lek; nie należy aplikować kremu na zmiany skórne spowodowane zakażeniem bakteryjnym, wirusowym czy grzybiczym ani na błony śluzowe. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 2 rż.
Ze względu na bardzo małe stężenie leku w surowicy interakcje są rzadkie, istnieje możliwość interakcji m. in. z erytromycyną, flukonazolem, ketokonazolem, itrakonazolem, azytromycyną, cymetydyną, antagonistami wapnia.
Cienką warstwę preparatu nakładać 2 razy na dobę aż do ustąpienia zmian. Żeby zapobiec nawrotom, kurację należy ponowić po wystąpieniu pierwszych objawów choroby. Lek można stosować na skórę głowy, twarzy, szyi, fałdy skórne.
cena od 50 do 100 zł
15 g, 30 g lub 100 g kremu z 1 % pimekrolimusem.
UWAGI: jeśli po 6 tygodniach stosowania zmiany nadal się utrzymują, należy przerwać kurację. Lek można stosować na wszystkie obszary skóry, w tym także na skórę głowy, twarzy, szyi, ale nie na błony śluzowe. Nie należy stosować pod opatrunkiem zamkniętym. W trakcie leczenia należy unikać ekspozycji skóry na promieniowanie ultrafioletowe (słońce).
Działania niepożądane
Stosunkowo często występuje pieczenie w miejscu zastosowania kremu, a często odczyny w miejscu zastosowania: podrażnienie, świąd, zaczerwienienie skóry, zapalenie mieszków włosowych. Rzadko lek powoduje osutkę, ból, zaburzenia czucia skórnego, łuszczenie naskórka, suchość skóry, jej obrzęk lub nasilenie objawów.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Elidel a alkohol

Elidel u osób starszych(65 lat i więcej)
Elidel dla dzieci(do 18 lat)
Elidel w ciąży
Elidel a karmienie piersią
Elidel a prowadzenie pojazdów
Elidel refundacja

Elidel cena i opakowania

Elidel Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Elidel uzyskał ocenę 3.2 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.2/5 (4 opinie pacjentów)4 komentarze Elidel

 1. Zawiedziony

  Stosuję 6 tygodni i nic. Nie działa.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Marcin

  co do działania elidelu i alkoholu to dziwne, że nie zostało nic stwierdzone. Bardzo wiele osób wypowiada się ze po alkoholu skóra w miejscu aplikacji kremu ‘pali ogniem’. Dziś doświadczyłem tego i dlatego postanowiłem zorientować się w temacie, bo w ulotce nie było o tym wzmianki. Więc dla zainteresowanych, jeżeli im się przydarzą objawy pieczenia i uczucia gorąca w miejscu posmarowania oraz czerwone (bardzo czerwone) plamy – to pewnie są w gronie bardzo niewielu osób którym się to przydarza, ale jednak PRZYDARZA.

  Odpowiedz
  • ewa

   i tu się z tobą nie zgodzę ,zakupiłam dzisiaj ,przeczytałam dokładnie ulotkę i jest wyrażnie napisane o takiej reakcji na alkohol

   Odpowiedz
 3. mar

  Ten lek stosowałem na AZS – zaraz po niefartownym przypisaniu Lorinden C przez dermatologa “starej daty” i znacznym pogorszeniu stanu skóry na twarzy i okolicach klatki piersiowej. Najpierw stosowałem 2 razy dziennie, później tylko raz i muszę powiedzieć, że zaczął działać nadzwyczaj szybko, a efekty były widoczne z dnia na dzień. Ważne jest, aby go stosować o tej samej porze, w przeciwnym wypadku występuje swędzenie skóry i stan może się łatwo pogorszyć. Niestety po dłuższym stosowaniu występuje pewna odporność na lek, poza tym trzeba uważać na wszelkie zakażenia – lek daje fałszywy wynik o stanie skóry przez co po jego zażyciu komórki nie bronią się przed rzeczywistymi stanami zapalnymi. Tak jak mówił lekarz skóra musi być wyleczona przed zażyciem np. maścią antygrzybiczną i antybakteryjną Clotrimazolum. Oczywiście nie można mieszać leków i 2h po jego nałożeniu nie wolno w tych miejscach nic nakładać, żadnych kremów innych etc. Co jeszcze – zaraz po stosowaniu leku nie można tych miejsc wystawiać na słońce lub zabezpieczyć skórę(tylko nie kremami, bo 2h po stosowaniu leku nic nie wolno nakładać).
  Elidel to wspaniała alternatywa dla wszystkich maści kortykosteroidalnych KTÓRE SĄ WIELKIM OSZUSTWEM – kortykosteroidy po dłuższym stosowaniu niszczą skórę i pogłębiają zmiany. Używam naprzemiennie z Protopic(np. 3 miesiące jeden lek, 3 drugi..). Niestety cena zaporowa i lek bez refundacji i na receptę. Współczuję ludziom co mają większe zmiany skórne i tubka się kończy szybko.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania