Ellaone

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Ellaone bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawierający substancję czynną – uliprystal. Hamuje lub opóźnia owulację. Przyjęty nawet tuż przed owulacją, pozwala na opóźnienie pękania pęcherzyków. To doustny, syntetyczny modulator receptora progesteronowego o wysokim powinowactwie wiązania do tego receptora u ludzi.

Antykoncepcja w przypadkach nagłych, do stosowania w ciągu 120 godzin (5 dni) od niezabezpieczonego stosunku płciowego (zarówno w razie odbycia stosunku bez zabezpieczenia jak i wtedy, gdy stosowana metoda antykoncepcji zawiodła).
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Leku nie należy stosować w przypadku podejrzenia ciąży, u pacjentek z ciężką astmą oskrzelową niedostatecznie kontrolowaną doustnymi glikokortykosteroidami, dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Nie zaleca się jednoczesnego stosowania leku z: ryfampicyną, karbamazepiną, fenobarbitalem, fenytoiną, ryfabutyną, zielem dziurawca, efawirenzem, fosfenytoiną, newirapiną, oksakarbazepiną, prymidonem, lewonorgestrelem, omeprazolem.
Lek należy stosować ostrożnie w połączeniu z ketokonazolem, itrakonazolem, klarytromycyną, telytromycyną, nefazodonem, lekami zawierającymi progestagen.
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Zalecane jest przyjęcie tabletki jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku płciowym, nie później niż 120 godzin (5 dni). Lek przyjmowany doustnie, niezależnie od posiłku.
Ellaone 30 mg x 1 tabl.: ok. 125 zł.
1 tabletka zawiera 30 mg octanu uliprystanu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ellaone a alkohol

Ellaone u osób starszych(65 lat i więcej)
Ellaone dla dzieci(do 18 lat)
Ellaone w ciąży
Ellaone a karmienie piersią
Ellaone a prowadzenie pojazdów
Ellaone a antykoncepcja
Ellaone refundacja

Ellaone cena i opakowania

Ellaone Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)3 komentarze Ellaone

 1. przestraszona

  Wczoraj wzięłam czuje się okropnie boli mnie wszystko brzuch nerki piersi dostalam natychmiast krwawienia za 3 dni mam dostać prawidłowe krwawienie czyli okres . Moze ktoś mi napisze czy to może przyspieszyc okres czy to tylko krwawienie ile takie krwawienie moze trwać i czy jeśli to krwawienie to za ile dostane okres PRZESTRASZONA

  Odpowiedz
 2. Gocha

  Przerażona nastolatka powinna doczytać, że ze względu na brak badań wpływu preparatu na młody organizm nie powinna go stosować!

  Odpowiedz
 3. JadowitaRyba

  Czyli to jest po prostu „tabletka po”? Nazywajcie rzeczy po imieniu a nie „Antykoncepcja w przypadkach nagłych, do stosowania w ciągu 120 godzin (5 dni) od niezabezpieczonego stosunku płciowego (zarówno w razie odbycia stosunku bez zabezpieczenia jak i wtedy, gdy stosowana metoda antykoncepcji zawiodła).” Przerażona nastolatka nie ma czasu tyle czytać, gdy dotarło do niej, że kolejny ukochany z dyskoteki nie zdążył wyjąć.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania