Elmetacin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Elmetacin bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Miejscowe przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe (także: patrz DZIAŁANIE w ADVIL).Stosowany w bólach mięśni, stawów, w skręceniach, zwichnięciach i stłuczeniach.

Miejscowo w przypadkach urazów i stanów zapalnych mięśni, stawów i tkanek okołostawowych, ścięgien (w tym zapalenie pochewek ścięgnistych), więzadeł.
Nie stosować na skórę uszkodzoną, zranienia oraz na błony śluzowe. Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, czynna choroba żołądka żołądka i dwunastnicy, ciąża i karmienie piersią, ostrożnie stosować w niewydolności nerek, wątroby, astmie, nadciśnieniu, u osób leczonych lekami przeciwkrzepliwymi, moczopędnymi, nasercowymi.
Jednoczesne stosowanie kortykosteroidów, innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.
Spryskiwać chore miejsca 3-5 razy na dobę po 10 naciśnięć aplikatora.
Cena od 10 do 20 zł.
indometacyna. Aerozol 1% (8 mg w 1 ml).
Maksymalna dawka dobowa wynosi 25 ml płynu (czyli 200 mg indometacyny; 200 naciśnięć aplikatora); może być stosowana wyjątkowo i nie dłużej niż przez kilka dni. W przypadku jednoczesnego stosowania indometacyny w innej postaci (Metindol); łączna dobowa dawka indometacyny we wszystkich postaciach nie może przekraczać 200 mg na dobę.
Działania niepożądane
U osób z nadwrażliwością mogą wystąpić reakcje alergiczne (pokrzywki, rumień, obrzęki), kurcz oskrzeli, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, powikłania hematologiczne, zaburzenia czynności nerek, wątroby, zespół Stevensa-Johnsona.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Elmetacin a alkohol

Elmetacin u osób starszych(65 lat i więcej)
Elmetacin dla dzieci(do 18 lat)
Elmetacin w ciąży
Elmetacin a karmienie piersią
Elmetacin a prowadzenie pojazdów
Elmetacin refundacja

Elmetacin cena i opakowania

Elmetacin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania