Elocom

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Elosone krem
Eztom

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Elocom jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne i długotrwałe miejscowe przeciwzapalne i przeciwświądowe; lek z grupy glikokortykosteroidów.

Uczuleniowe i zapalne choroby skóry; łuszczyca; zmiany skórne w toczniu rumieniowatym układowym; odczyny po ukąszeniu owadów; oparzenia I stopnia. Stosowanie różnych postaci leku jest uzależnione od lokalizacji i rodzaju zmian: lotion: owłosiona skóra głowy; krem: zmiany sączące; maść: zmiany suche i łuszczące się.
Ropne i bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe (m.in. ospa wietrzna; półpasiec) zakażenia skóry; gruźlica skóry; trądzik różowaty; trądzik pospolity; okołowargowe zapalenia skóry; zmiany nowotworowe skóry; wyprysk pieluszkowy. Nie stosować na skórę okolicy oczu (zwłaszcza u chorych na jaskrę). Patrz UWAGI.
nie znaleziono
(obejmuje wszystkie postacie i preparaty mometazonu): smarować 1 raz na dobę płynem, maścią lub kremem do uzyskania poprawy, zazwyczaj przez 7 do 10 dni.
Krem: 1 mg w 1 g, cena od 5 do 10 zł, Rf; maść: 1 mg w 1 g, cena od 5 do 10 zł, Rf; płyn do stosowania na skórę: 1 mg w 1 g, cena od 5 do 10 zł, Rf.
15 g lub 30 g 0,1% kremu, maści lub płynu do stosowania na skórę; 1 g zawiera 1 mg mometazonu.,
UWAGI: nie stosować długotrwale (powyżej 14 dni) i na dużą powierzchnię skóry, szczególnie u dzieci (skóra dziecka charakteryzuje się większą przepuszczalnością dla glikokortykosteroidów, co zwiększa ryzyko wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych) oraz na skórę twarzy, która jest szczególnie podatna na występowanie zmian zanikowych (stosując glikokortykosteroidy na powieki, należy zachować szczególną ostrożność, gdyż kontakt leku z gałką oczną jest związany z ryzykiem wystąpienia podrażnień lub wywołania napadu jaskry). Lek stosowany długotrwale, niezgodnie z zaleceniami lekarskimi lub w ramach „samoleczenia” może prowadzić do wystąpienia poważnych zmian miejscowych (m.in. scieńczenie, przebarwienia lub odbarwienia, zanik i rozstępy skóry, trądzik tzw. posterydowy), ogólnoustrojowych działań niepożądanych, związanych z jego wchłanianiem się z powierzchni skóry i hamującym działaniem na produkcję hormonów kory nadnerczy (m.in. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca); dotyczy to zwłaszcza stosowania leku u małych dzieci oraz na skórę twarzy, gdzie wchłanianie leku jest szczególnie intensywne (maksymalna długość leczenia w tym ostatnim przypadku wynosi 5 dni). W przypadku widocznej poprawy mometazon po 7 dniach stosowania powinien być zastąpiony preparatem o słabszym działaniu. Mometazonu, podobnie jak i innych preparatów zawierających glikokortykosteroidy, zwłaszcza o silnym i bardzo silnym działaniu, nie wolno stosować w banalnych schorzeniach skóry, a zwłaszcza używać na własną rękę jako kremu kosmetycznego!

Dowiedz się więcej o składzie: .

Elocom a alkohol

Elocom u osób starszych(65 lat i więcej)
Elocom dla dzieci(do 18 lat)
Elocom w ciąży
Elocom a karmienie piersią
Elocom a prowadzenie pojazdów
Elocom refundacja

Elocom cena i opakowania

Elocom Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Elocom uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (5 opinie pacjentów)9 komentarzy Elocom

 1. Lena

  Witam.Mam 69 lat. Choruję na łuszczycę krostkową( dłonie i stopa) od 1991r. oczywiście z przerwami ale po raz pierwszy zachorowałam w 1991 już nie pamiętam czym leczyłam ale po 10 latach powróciła stosowałam różne leki nawet nie wiem które pomogły ale teraz od marca ubiegłego roku istny horror używałam przeróżnych maści np. Protopic 0,1%, Cerkoderm30, Daivobet i wiele innych przypisywanych przez czterech lekarzy dermatologów i nic. Dopiero od trzech tygodni wszystko zniknęło jak zaczęłam używać maści Elocom 1mg a wystarczyło tylko cienko smarować przez 4 dni dwa razy dziennie. Od dwóch tygodni mam czystą gładką skórę i nie widzę żadnych skutków ubocznych ani nawrotu choroby. Oby nie wypowiedzieć w złą godzinę. Polecam chorym na tę chorobę. Zamiennik to maść Momecutan też łatwa w użyciu i przystępna cena. Obie maści tylko na receptę.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Jacek S.

  Nie bierzcie tego na skórę twarzy, skuteczny na kończynach, tułowiu i w innych miejscach, byle nie na twarz , gdyż skóra twarzy jest zbyt wrażliwa. Biorę w małych dawkach na podudzie od 10 lat i jestem zadowolony. Lekarze przepisujący Elocom na skórę twarzy powinni być podawani do sądu.

  Odpowiedz
 3. Monik

  Odradzam stosowania . Lekarz dermatolog przepisał mi na niewielkie podrażnienie skory policzek. Po stosowaniu przez 4 dni i odstawieniu maści dostalam silnego zapalenia skory twarzy. Skutki niewyobrażalne. Ból jak po poparzeniu kwasem lub olejem. A do tego kondycja psychiczna na dnie… Leczenie trwa … Nie wiem jak lekarz mógł być tak niekompetentny i nie uczciwy. Zastanawiam się nad postępowaniem sądowym.

  Odpowiedz
 4. Dagima

  Używam elocomu już jakiś czas, na łuszczącą się skórę głwoy. Szczerze?? Porażka, taki silny lek co prawda pomogł natomiast skutki uboczne to nagłe wypadanie sporej ilości włosów. Dosłownie łyse placki na głowie. To prawda, że trzeba go używać w bardzo skarjnych przypadkach ale też z umiarem.

  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 22 letnią kobietą chorującą na łuszczyca. Elocom brałam podczas jednej kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałam lek/preparat przez: 21 dni w dawce: 20 ml(mililitrów). Lek mi pomaga. Staram się nie używać zbyt często, bądź co bądź to steryd.
  . Skutki uboczne oceniam na minimalne. Elocom w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na łuszczyca. Elocom brałam podczas 2 kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałam lek/preparat przez: 617 dni w dawce: 20 mg(miligram). Używam maści, szczególnie na skórę głowy, i łokcie. Działa rewelacyjnie, trochę przeszkadza mi,że maść zostaje na włosach, chyba przerzuce się na elocom w płynie. pozdrawiam:)
  . Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Elocom w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 18 letnią kobietą chorującą na łuszczyca. Elocom brałam podczas 2 kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałam lek/preparat przez: 1948 dni w dawce: 20 ml(mililitrów). OK. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Elocom w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na łuszczyca. Elocom brałem podczas 2 kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałem lek/preparat przez: 735 dni w dawce: 30 mg(miligram). Stosowałem przez dość długi czas. Sprawdzałem się w miarę, zaprzestałem kiedy zauważyłem, że skóra robi się bardziej rozciągnięta jakby. Doczytałem w ulotce i to może być spowodowane elocomem. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Elocom w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania