Emla

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Panadol dla dzieci
Paracetamol

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Emla jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Krem stosowany do powierzchniowego znieczulenia skóry, zwłaszcza u dzieci, zawierający lidokainę i prylokainę. Działanie długotrwałe miejscowo znieczulające.
Preparat powoduje miejscowe znieczulenie skóry przed bolesnymi zabiegami w obrębie skóry, nakłuciem lub cewnikowaniem.

Miejscowe znieczulenie skóry i błon śluzowych przed bolesnymi zabiegami w obrębie skóry: diagnostycznymi (m.in. nakłucia dużych żył, cewnikowanie naczyń), leczniczymi i stomatologicznymi (przed planowanym znieczuleniem nasiękowym). Lek szczególnie przydatny w leczeniu dzieci.
Nie stosować na otwarte rany ani na skórę w okolicy oczu; ostrożnie u małych dzieci (nie stosować u dzieci na błony śluzowe i duże powierzchnie skóry). Nadwrażliwość na leki znieczulające miejscowo, dzieci poniżej 3 m.ż.
Unikać jednoczesnego stosowania sulfonamidów (m.in. biseptolu – cotrimoxazole). Łączne stosowanie z innymi środkami znieczulającymi miejscowo nasila ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Ściśle według wskazań lekarza. W celu znieczulenia skóry należy nałożyć grubą warstwę kremu na skórę i zakryć opatrunkiem na 60 min. Nie wydłużać czasu trzymania opatrunku (maks. 5 h dla dorosłych). U dorosłych w celu znieczulenia błon śluzowych stosować małą ilość kremu na przygotowane miejsce przez 15 min, nie zakrywać opatrunkiem. Działanie znieczulające trwa ok. 60 min.
cena od 50 do 100 zł
1 tuba kremu 30 g lub 5 tub kremu po 30 g, 1 g zawiera 25 mg lidokainy i 25 mg prilokainy.
UWAGI: głębokość znieczulenia skóry wynosi 3-5 mm. Po nałożeniu na skórę pełne działanie przeciwbólowe leku występuje po ok. 60 minutach i utrzymuje się do 5 godzin; po nałożeniu na błony śluzowe – po 10-15 minutach i utrzymuje się do 60 minut. Lek powinien być zastosowany odpowiednio wcześniej przed planowanym zabiegiem. W przypadku znieczulania skóry konieczne zastosowanie opatrunku zamkniętego (okluzyjnego) na położoną uprzednio grubą warstwę kremu; opatrunku zamkniętego nie należy stosować w przypadku znieczulania błon śluzowych.
Działania niepożądane
Miejscowo może pojawić się zblednięcie, obrzęk, zaczerwienienie, świąd lub pieczenie. W przypadku stosowania na duże powierzchnie skóry może wystąpić duszność i sinawe zabarwienie skóry (methemoglobinemia); czasami mogą pojawić się uogólnione reakcje uczuleniowe, np. pokrzywka oraz wstrząs (szybkie bicie serca, osłabienie, poty, zblednięcie, drżenia, omdlenie).

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Emla a alkohol

Emla u osób starszych(65 lat i więcej)
Emla dla dzieci(do 18 lat)
Emla w ciąży
Emla a karmienie piersią
Emla a prowadzenie pojazdów
Emla refundacja

Emla cena i opakowania

Emla Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Emla

  1. anna

    Mnie zawsze kosmetyczka „znieczulała” takim płynem w spreju. Nazywał się swiss medical. To chyba to http://www.naporost.pl . Na początku myślałam, że to zwykły odkażacz, bo jakoś różnicy w bólu nie czułam ;/. Z kolei przy popraniu krwi posmarowali mi miejsce ukłucia kremem i nic nie było czuć. Dziwie się, że wszystkie kosmetyczki z tego kremu nie korzystają.

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania