Emorect żel

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera dwa składniki: nalewkę z arniki górskiej (Arnica montana) oraz wyciąg gęsty z nasion kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum). Arnika – stosowana zewnętrznie – łagodzi bóle różnego pochodzenia, rozluźnia mięśnie, korzystnie wpływa na układ krążenia, ponadto zmniejsza krwawienie w przypadku wystąpienia ran, niweluje stany zapalne gardła, jamy ustnej i dziąseł, natomiast kasztanowiec, którego głównym składnikiem jest beta-escyna, działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki, poprawia przepływ krwi, zmniejsza kruchość naczyń krwionośnych oraz przywraca właściwe ich napięcie. Preparat Emorect żel polecany jest w bólach o różnej etiologii i miejscowych zaburzeniach krzepnięcia krwi.

Leczenie objawów zespołu poza­krzepowego; w dolegliwościach bólowych spo­wodowanych przez żylaki podudzi oraz hemo­roidy, ponadto pomocniczo w obrzękach pourazowych, krwiakach i wybroczynach.
Składnik wyciągu z arniki – helenalina – jest alergenem kontak­towym; dłuższe stosowanie, zwłaszcza na uszkodzoną skórę, może wywoływać odczyn zapalny, obrzęki, pęcherzyki lub wypryski. Nie stosować na otwarte rany, czyraki, opa­rzenia II i III stopnia. Nie stosować w I try­mestrze ciąży.
Preparat stosowany miejscowo nie wykazuje żadnych interakcji, chyba że z lekami aplikowanymi na skórę.
Żel w ilości co najmniej 6 g (ok. sześciocentymetrowy pasek) należy rozprowadzić 2-3 razy na dobę na powierzchni podudzi i dokładnie wetrzeć. W przypadku żylaków od­bytu należy stosować go 2 razy na dobę, najlepiej po wypróż­nieniu.
Około 5-10 zł.
W 100 g żelu znajdują się 4 g wyciągu gęstego z kasztanowca zwyczajnego, 1,5 g nalewki z arniki plus substancje pomocnicze.
Działania niepożądane
Zazwyczaj nie występują. W rzadkich wypadkach może dojść do zaczerwienienia skóry, wysypki lub innych reakcji alergicznych. Lek jest dobrze tolerowany.

 

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Emorect a alkohol

Emorect u osób starszych(65 lat i więcej)
Emorect dla dzieci(do 18 lat)
Emorect w ciąży
Emorect a karmienie piersią
Emorect a prowadzenie pojazdów
Emorect refundacja

Emorect cena i opakowania

Emorect Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania