Endoxan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek z grupy związków alkilujących należący do cytostatyków również o działaniu immunosupresyjnym.

Stosowany jest w leczeniu białaczek (limfatyczne i szpikowe), w leczeniu chłoniaków, szpiczaka, w raku jajnika, sutka, oskrzeli a także w opornych na inne leczenie chorobach autoimmunologicznych i w przeszczepach narządów.
Allopurinol nasila toksyczność cyklofosfamidu. Lek nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych i przeciwcukrzycowych oraz leków zwiotczających.
Ściśle według wskazań lekarza; przyjmować doustnie z posiłkami lub mlekiem w celu zmniejszenia podrażnienia żołądka.
brak danych
Uwaga! Podczas kuracji stosuje się forsowaną diurezę. Picie dużej ilości płynów (1,5-2 l na dobę) oraz preparaty mesny i acetylocysteiny działają ochronnie, zapobiegając krwotocznemu zapaleniu pęcherza moczowego. Kobiety i mężczyźni powinni w trakcie leczenia i jeszcze przez kilka miesięcy po jego zakończeniu stosować skuteczną antykoncepcję.
Działania niepożądane
Lek ma wiele działań niepożądanych. Może powodować nudności, wymioty, biegunkę, przejściowe łysienie, gorączkę, kaszel, ból gardła, samoistne krwawienia i siniaki na skórze, bóle w czasie oddawania moczu, krwiomocz, obrzęki, bezpłodność u mężczyzn i zaburzenia miesiączkowania u kobiet. Mogą się pojawić przebarwienia skóry i paznokci. Lek może także uszkadzać serce i płuca, powodując bóle w klatce piersiowej i duszność. Rzadko zwiększa ryzyko wystąpienia innych nowotworów. Lek może być stosowany wyłącznie pod ścisłym nadzorem, a pilny kontakt z lekarzem jest wskazany przy wystąpieniu jakichkolwiek działań niepożądanych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Endoxan a alkohol

Endoxan u osób starszych(65 lat i więcej)
Endoxan dla dzieci(do 18 lat)
Endoxan w ciąży
Endoxan a karmienie piersią
Endoxan a prowadzenie pojazdów
Endoxan a grejpfrut
Endoxan refundacja

Endoxan cena i opakowania

Endoxan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania