Enterol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Enterol bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze na Candida albicans, hamują skutki działania toksyn bakteryjnych, wytwarzają witaminy: Bh B2, B6, kwas pantotenowy i kwas nikotynowy. Zawarty w preparacie szczep drożdży jest oporny na działanie soku żołądkowego i jelitowego, niewrażliwy na większość powszechnie stosowanych antybiotyków i sulfonamidów przeciwbakteryjnych. Drożdże Saccharomyces są przyjazne człowiekowi, nie powodują żadnych dolegliwości, lecz chronią przewód pokarmowy przez inwazją bakterii i grzybów.

Ostre biegunki bakteryjne i wirusowe, zapobieganie występowaniu oraz leczenie biegunek związanych ze stosowaniem antybiotyków, uzupełnienie leczenia antybiotykami w nawracających zakażeniach Clostridium difficile.
Uczulenie na składniki preparatu. Nie stosować razem z lekami przeciwgrzybiczymi i chemioterapeutykami z grupy chinolonów.
Nie należy stosować z antybiotykami przeciwgrzybicznymi i chinolonami.
Dorośli i dzieci powyżej 1. miesiąca życia: profilaktycznie: raz na dobę po 1 torebce lub 1 kapsułce leczniczo raz na dobę po 1-2 torebki lub 1-2 kapsułki. W razie potrzeby dawka może zostać zwiększona.  Kapsułki należy połykać, popijając niezbyt gorącym płynem. Zawartość saszetki zmieszać z niewielką ilością płynu i wypić. Nie zaleca się stosowania preparatu bezpośrednio po posiłkach. Preparatu nie należy mieszać ani popijać gorącymi płynami czy alkoholem.
Cena od 20 do 30 zł.
10 kaps. lub 20 kaps., 1 kaps. zawiera 250 mg liofilizowanych drożdży szczepu Saccharomyces boulardii; 10 saszetek lub 20 saszetek, 1 saszetka zawiera 250 mg proszku z liofilizowanych drożdży szczepu Saccharomyces boulardii.
Unikać stosowania bezpośrednio po posiłku. Zawartość torebki należy rozpuścić w wodzie.
Działania niepożądane
Występują rzadko i zwykle nie są zbyt nasilone. Najczęściej mogą pojawić się bóle brzucha, nudności, wzdęcia – w większości przypadków mogą one jednak być wynikiem działania innych leków lub objawem choroby.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Enterol a alkohol

Enterol u osób starszych(65 lat i więcej)
Enterol dla dzieci(do 18 lat)
Enterol w ciąży
Enterol a karmienie piersią
Enterol a prowadzenie pojazdów
Enterol refundacja

Enterol cena i opakowania

Enterol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania