Epiramat

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek przeciwdrgawkowy nowej generacji stosowany jako lek wspomagający w leczeniu różnych postaci padaczki u dorosłych i dzieci od 2 rż.

Uczulenie na topiramat. Należy powiadomić lekarza, jeśli choruje się na kamicę nerkową, choroby nerek i wątroby, jeśli występują zaburzenia zachowania, pamięci, drętwienia kończyn.
Topiramat zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Leki uspokajające, antyhistaminowe (antyalergiczne), nasenne, narkotyczne przeciwbólowe nasilają senność i uspokojenie wywołane topiramatem. Acetazolamid przyjmowany razem z topiramatem zwiększa ryzyko wystąpienia kamicy nerkowej.
Ściśle według wskazań lekarza. Lek może być przyjmowany w trakcie posiłków lub niezależnie od nich. Tabletki należy połknąć w całości. Jeśli opuści się dawkę leku, należy ją przyjąć jak najszybciej; nie należy przyjmować na raz podwójnej dawki leku. Nagłe odstawienie leku może wywołać napad padaczkowy.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
topiramat
Uwaga: W trakcie leczenia należy kontrolować morfologię krwi oraz wskaźniki czynności wątroby i nerek. Alkohol nasila senność i inne działania niepożądane topiramatu.
Działania niepożądane
Często już na początku leczenia może pojawić się senność, spowolnienie myślenia i zaburzenia koncentracji. Dość często występują również zawroty głowy, zaburzenia równowagi, nerwowość i zdenerwowanie, zaburzenia pamięci, trudności w przypominaniu słów; rzadziej podwójne widzenie, drętwienia i bóle kończyn, nagły, silny ból w okolicy lędźwiowej, brak apetytu, dezorientacja.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Epiramat a alkohol

Epiramat u osób starszych(65 lat i więcej)
Epiramat dla dzieci(do 18 lat)
Epiramat w ciąży
Epiramat a karmienie piersią
Epiramat a prowadzenie pojazdów
Epiramat a antykoncepcja
Epiramat refundacja

Epiramat cena i opakowania

Epiramat Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania