Epitoram

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Epitoram jest jednym z powszechnie stosowanych leków przeciwpadaczkowych. Substancją aktywną, którą zawiera jest topirmat. Ma ona głównie działanie przeciwdrgawkowe. Topirmat ma wpływ na naczynia krwionośne mózgu – pomaga w ich rozszerzaniu.

Lek jest wskazany jako kuracja stała lub uzupełniająca dla osób cierpiących na padaczkę z napadami toniczno-klonicznymi. W związku z jego wpływem na naczynia krwionośne mózgu jest również stosowany w leczeniu migreny u osób dorosłych.
Lek jest przeciwwskazany dla osób poniżej 12 roku życia. Należy zachować szczególną ostrożność przy jego stosowaniu w czasie ciąży oraz karmienia piersią. Nie powinny go przyjmować osoby uczulone na topirmat lub jakikolwiek składnik pomocniczy.
Nie wykazano szczególnych interakcji leku z innymi substancjami. W czasie kuracji należy jednak pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Wynika to z tego, iż skutkiem ubocznym przyjmowania preparatu może być kamica nerkowa.
Epitoram jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletki należy połykać w całości niezależnie od posiłku. Dawkę ustala lekarz.
Lek dostępny na receptę. Po refundacji jego koszt to około 5zł.
Topirmat. 

Dowiedz się więcej o składzie: .

Epitoram a alkohol

Epitoram u osób starszych(65 lat i więcej)
Epitoram dla dzieci(do 18 lat)
Epitoram w ciąży
Epitoram a karmienie piersią
Epitoram a prowadzenie pojazdów
Epitoram a antykoncepcja
Epitoram refundacja

Epitoram cena i opakowania

Epitoram Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Epitoram uzyskał ocenę 1.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Epitoram

 1. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na padaczka. Epitoram 50 mg brałem podczas 2 kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałem lek/preparat przez: 224 dni w dawce: 100 mg(miligram). Przy stosowaniu Topamax w tej samej dawce ataki nie występowały przez wiele lat. Lekarz przepisał Epitoram i po miesiącu pierwszy atak, do tej pory już były 3 napady, a lekarz uparł się przy tym leku. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Epitoram 50 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania