Ercefuryl

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwbakteryjne wyłącznie w obrębie przewodu pokarmowego (lek praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego).

Ostre i przewlekłe biegunki bakteryjne.
Nie stosować u dzieci poniżej 1. miesiąca życia.
Może znacznie zmniejszać wchłanianie innych leków z przewodu pokarmowego, toteż nie powinien być stosowany jednocześnie (konieczny dwugodzinny odstęp); nie stosować łącznie z trójcyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi, inhibitorami MAO (m.in. selegilina), aminami sympatykomimetycznymi, (także w postaci kropli do nosa – m.in. pseudoephedrine, ephedrine). Z alkoholem możliwa niebezpieczna reakcja antikolowa zbliżona do występującej po stosowaniu disulfiramu (określenie pochodzi od nazwy preparatu stosowanego w leczeniu uzależnienia od alkoholu – zażycie disulfiramu powoduje nietolerancję alkoholu wskutek znacznego nagromadzenia się we krwi aldehydu octowego, który nie ulega dalszemu rozkładowi w organizmie; już po niewielkich dawkach alkoholu występuje zaczerwienienie twarzy i uczucie gorąca, dławienie w gardle, lęk, bóle za mostkiem, znaczne przyspieszenie tętna, spadek ciśnienia tętniczego; większe f8 dawki alkoholu mogą spowodować zapaść naczyniową, śpiączkę i śmierć wskutek porażenia ośrodka oddechowego w mózgu. Podobną reakcję mogą wywołać niektóre leki, w tym leki przeciwgrzybicze).
Dorośli i dzieci powyżej 7. roku życia: 4 razy na dobę po 1 tabletce lub po 5 ml zawiesiny (1 łyżeczka do herbaty); dzieci 2. miesiąc życia – 30. miesiąc życia (2,5 roku: 2-3 razy na dobę po 2,5-5 ml (czyli 2-3 razy po pół do 1 łyżeczki do herbaty); dzieci 30. miesiąc życia – 6. rok życia: 3 razy na dobę po 1 tabletce lub po 5 ml (1 łyżeczka do herbaty). Leku nie należy stosować powyżej 7 dni.
brak danych
14 kaps., 1 kaps. zawiera 0,5 mg nifuroksazydu. Butelka z granulatem; po uzupełnieniu przegotowaną i ostudzoną wodą do 90 ml otrzymuje się zawiesinę. 5 ml zawiesiny zawiera 218 mg nifuroksazydu.,
W czasie leczenia oraz co najmniej 4 dni po jego zakończeniu – zakaz spożywania pokarmów bogatych w tyraminę (m.in. żółte sery, ryby, orzechy włoskie, śledzie korzenne, podroby, czekolada) oraz alkoholu (możliwość poważnych działań niepożądanych, podobnych do reakcji: alkohol + disulfiram; patrz INTERAKCJE).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ercefuryl a alkohol

Ercefuryl u osób starszych(65 lat i więcej)
Ercefuryl dla dzieci(do 18 lat)
Ercefuryl w ciąży
Ercefuryl a karmienie piersią
Ercefuryl a prowadzenie pojazdów
Ercefuryl refundacja

Ercefuryl cena i opakowania

Ercefuryl Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ercefuryl uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Ercefuryl

 1. Bronisław

  Byłem we wrześniu 2019 w Turcji i złapaliśmy “chorobę podróżnych”. Jeden z uczestników wylądował w klinice. Tam udzielono mu fachowej pomocy i wydano lek Ercefuryl 100mg. Uważam go za bardzo skuteczny lek. Następnego dnia był na chodzie. Reszta grupy też go używała z dobrym skutkiem. W ich aptekach kosztuje 4 LT (czyli 3,20 zł). UWAGA – bezwzględnie trzymać wskazaną dietę 2-3 dni.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania