Esoxx One(saszetki jednodawkowe)

Działanie leku i ulotka

Wyrób medyczny Esoxx One zawiera kwas hialuronowy, siarczan chondroityny i poloxamer 407.

Kwas hialuronowy w naszym ciele występuje pod postacią soli sodowej (kwasu hialuronowego). Do najważniejszych jego właściwości należy zdolność do silnego wiązania wody, czyli nawilżające, przyspiesza również gojenie się ran. Kwas hialuronowy jako endogenny polisacharyd należy do grupy glikozaaminoglikanów. Do tej grupy należy też siarczan chondroityny, który łączy się z białkami tworząc proteoglikany produkujące substancje posiadające właściwości nawilżające. Do innych właściwości siarczanu chondroityny zaliczyć trzeba działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Poloksamer 407 jest polimerem syntetycznym posiadającym właściwości tworzenia termoodwracalnych żeli, czyli w niższej temperaturze jest cieczą, a po ogrzaniu do temperatury ciała tworzy żel. Dzięki temu substancje posiadają dobrą zdolność do przylegania do błony śluzowej przełyku i żołądka.

Łagodzenie objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym, takich jak: zgaga, ból w nadbrzuszu, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, kaszel podrażnieniowy, dysfonia (chrypka).
Uczulenie na którykolwiek ze składników wyrobu.
Nie jest zalecane przyjmowanie Esoxx w okresie ciąży i w pierwszych miesiącach karmienia piersią. Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 r.ż.
1 saszetka po jedzeniu i/lub przed snem. przeciąć lub oderwać perforowaną część saszetki i wypić zawartość. Nie rozcieńczać.
Opakowanie 14 saszetek po 10 ml; od 35,15 do 45,00 zł.
Kwas hialuronowy, siarczan chondroityny, poliwinylopirolidon, ksylitol C, benzoesan sodu, sorbinian potasu, aromaty, woda demineralizowana, poloxamer 407.
Działania niepożądane
Nie stwierdzono.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Esoxx a alkohol

Esoxx u osób starszych(65 lat i więcej)
Esoxx dla dzieci(do 18 lat)
Esoxx w ciąży
Esoxx a karmienie piersią
Esoxx a prowadzenie pojazdów
Esoxx refundacja

Esoxx cena i opakowania

Esoxx Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania