Esprital

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne i szybkie przeciwdepresyjne, średnie przeciwlękowe, normalizujące sen – lek blokujący receptory adrenergiczne i serotoninergiczne (NaSSA).

Stany depresyjne różnego pochodzenia (szczególnie depresja z towarzyszącym lękiem i zaburzeniami snu) o nasileniu umiarkowanym i ciężkim.
Szczególna ostrożność u chorych na padaczkę, z uszkodzeniami organicznymi ośrodkowego układu nerwowego, nerek lub wątroby, cukrzycą, przerostem gruczołu krokowego, jaskrą wąskiego kąta przesączania, zaburzeniami przewodnictwa w obrębie serca (bloki, zespół chorego węzła zatokowego), z niskim ciśnieniem tętniczym. Bardzo ostrożnie w przypadkach występujących u pacjenta tendencji samobójczych – w przypadku ich wystąpienia konieczne odstawienie leku.
Może nasilać działanie leków uspokajających z grupy benzodiazepin (m.in. diazepam) i alkoholu. Nie kojarzyć z lekami z grupy inhibitorów MAO (moclobemide, selegiline).
Raz na dobę 15-30 mg wieczorem; w razie potrzeby stopniowe zwiększanie dawki do 30-45 mg na dobę (podawanej raz na dobę wieczorem lub 2 razy na dobę rano i wieczorem). Maksymalna dawka dobowa: 80 mg.
Esprital 15 mg (-); 30 mg, cena od 30 do 50 zł; 45 mg, cena od 50 do 100 zł
tabletki powlekane po: 15 mg, 30 mg, 45 mg; mirtazapina
UWAGI: pełne działanie leku występuje po 2-4 tygodniach ciągłego stosowania; leczenie mirtazapiną, podobnie jak innymi lekami przeciwdepresyjnymi, powinno być kontynuowane przez co najmniej 4-6 miesięcy – wcześniejsze odstawienie leku grozi nawrotem depresji.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Esprital a alkohol

Esprital u osób starszych(65 lat i więcej)
Esprital dla dzieci(do 18 lat)
Esprital w ciąży
Esprital a karmienie piersią
Esprital a prowadzenie pojazdów
Esprital refundacja

Esprital cena i opakowania

Esprital Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania