Esputicon

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Espumisan
No-Spa tabletki
Raphacholin C tabletki
Ulgix Wzdęcia / Ulgix Wzdęcia Max

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Esputicon bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Dimetikon zmniejsza napięcie powierzchniowe baniek gazu, powodując ich zlewanie się w większe pęcherze, a następnie wydalanie. Podany doustnie łagodzi wzdęcia, zmniejsza napięcie rozdętego gazami żołądka, usuwa gaz i bańki powietrza z przewodu pokarmowego. Jest stosowany w łagodzeniu wzdęć, usuwaniu nadmiernej ilości gazu w jelitach, uczucia ucisku i pełności w nadbrzuszu, niestrawności, tworzenia się gazów po zabiegach chirurgicznych oraz w celu usunięcia gazów przed badaniami diagnostycznymi przewodu pokarmowego. Pomocniczo w leczeniu zapalenia błony śluzowej przełyku i żołądka oraz przepukliny rozworu przełykowego.

Stosowany jest w przypadku zwiększonej ilości gazów w przewodzie pokarmowym, a także w badaniach diagnostycznych w obrębie przewodu pokarmowego. Czytaj również: Ceolat
patrz Ceolat
nie znaleziono
Granulat: 1-3 łyżeczek do herbaty granulatu na dobę po posiłkach i przed snem. Krople: kolki i wzdęcia brzucha: dorośli: 3    razy na dobę po 5 kropli; dzieci do 12. miesiąca życia: 4 razy na dobę po 1 kropli; dzieci 1.-3. rok życia: 3 razy na dobę po 2 krople; dzieci 4.-7. rok życia: 4 razy na dobę po 2 krople. Przygotowanie do badań diagnostycznych: dzieci: w przeddzień badania: dawki jak wyżej; w dniu badania od 2-4 kropli na czczo; dorośli: 2-3 dni przed badaniem 4 razy na dobę po 2 krople; w dniu badania po 5 kropli na czczo. Kapsułki: dorośli: leczniczo: 4 razy na dobę po 1 kapsułce po posiłkach oraz 1 kapsułka przed snem; przygotowanie do badań diagnostycznych: na 2 dni przed badaniem 4 razy na dobę po 1 kapsułce; w dniu badania 2 kapsułki na czczo.
granulat doustny po 150 mg w 5 g (-); krople po 20 mg, cena od 10 do 20 zł; kapsułki po 50 mg, cena od 5 do 10 zł.
25 kaps. lub 100 kaps., 1 kaps. zawiera 50 mg dimetikonu; 100 g granulatu, 5 g zawiera 150 mg dimetikonu; 5 ml kropli, 1 kropla zawiera 20 mg dimetikonu.
Tabletki należy żuć powoli po posiłkach oraz przed snem. Podczas stosowania leku zaleca się unikanie picia napojów gazowanych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Esputicon a alkohol

Esputicon u osób starszych(65 lat i więcej)
Esputicon dla dzieci(do 18 lat)
Esputicon w ciąży
Esputicon a karmienie piersią
Esputicon a prowadzenie pojazdów
Esputicon refundacja

Esputicon cena i opakowania

Esputicon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)2 komentarze Esputicon

    • admin

      Niestety wszystkie leki są dodawane ręcznie, dlatego czasem brakuje danego leku w bazie(w tym wypadku Ceolat), ale jak tylko się on pojawi to zostanie podlinkowany i nie będzie kłopotu z dotarciem do opisu.

      Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania