Estazolam Espefa

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Estazolam Polfarmex

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Estazolam Espefa jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Średnio długie nasenne; słabsze przeciwlękowe i uspokajające – lek z grupy benzodiazepin.

Zaburzenia snu (wyłącznie krótkotrwałe trudności w zasypianiu; płytki, przerywany sen, zaburzenia snu związane ze stanami lękowymi i nadmiernym niepokojem). Pomocniczo w zaburzeniach nerwicowych.
Estazolamu nie należy podawać osobom uczulonym na pochodne benzodiazepiny, dzieciom, chorym na jaskrę z wąskim kątem przesączania, miastenię. Więcej działań niepożądanych może wystąpić w ciężkich chorobach nerek i wątroby, u osób starszych, przyjmujących jednocześnie leki wpływające depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, np. antyhistaminowe (przeciwalergicz­ne), antydepresyjne, uspokajające, nasenne, zwiotczające mięśnie (lek nasila ich działanie).
Nasila działanie leków uspokajających i nasennych, leków zwiotczających mięśnie.
Nasennie: 1-2 mg bezpośrednio przed snem; maksymalna dawka dobowa: 4 mg; u osób w wieku podeszłym 1 mg jednorazowo wieczorem; zaburzenia nerwicowe: 2-3 razy na dobę po 1 mg.
Cena od 5 do 10 zł.
20 tabletek, 1 tabletka zawiera 2 mg estazolamu.
W czasie leczenia należy ostrożnie prowadzić pojazdy mechaniczne i obsługiwać maszyny.
Działania niepożądane
Czasami zdarza się uczucie rozbicia następnego dnia po zażyciu leku, senność, omdlenia (zwłaszcza u ludzi starszych), suchość w jamie ustnej, nudności, zaparcia lub biegunki, osłabienie mięśni. Rzadko występuje widzenie za mgłą, bóle i zawroty głowy, niepokój, pobudzenie, agresja, wysypka skórna. Lek, szczególnie przy długotrwałej terapii, może wywołać uzależnienie, dlatego przy nagłym odstawieniu mogą się pojawić: nudności i wymioty, niepokój, bezsenność, drżenia, rzadko drgawki. Jeśli wystąpi jakikolwiek niepokojący objaw, należy się skontaktować niezwłocznie z lekarzem. Przedawkowanie leku może spowodować nasiloną senność, niepokój, wymioty i bóle brzucha, trudności z oddychaniem, wolną czynność serca.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Estazolam a alkohol

Estazolam u osób starszych(65 lat i więcej)
Estazolam dla dzieci(do 18 lat)
Estazolam w ciąży
Estazolam a karmienie piersią
Estazolam a prowadzenie pojazdów
Estazolam refundacja

Estazolam cena i opakowania

Estazolam Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Estazolam Espefa uzyskał ocenę 3.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Estazolam Espefa

 1. Zulu

  Witam
  Brałem nie raz Estazolam,czy inne benzodiazepiny,Estazolam jest wskazany na sen,lecz jak każdy inny lek z tej grupy uspakaja,działa relaksacyjnie-rozluźnia mięśnie,średnio działa przeciw drgawkowo. Niestety jak inne benzo,szybko potrafi uzależnić. Czas działania,no jak na sen,więc bez rewelacji,działa po około 30 minutach przez około 4h,pozniej już tylko jest wydalany,może jak ktoś pierwszy raz weźmie benzo,poczuje działanie ciut dłużej do 6-8h
  Polecam na spanie,nie polecam osobom podatnym na uzależnienia 😛

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania