Ester-C Plus 1000 mg witaminy C

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Ester C jest to witamina C, czyli kompleks kwasu askorbinowego i jej metabolitów (kwas L-treonowy, L-lyksonowy, L-ksylonowy, dehydroaskorninian) połączony w chemicznym procesie syntezy z jonem wapniowym. Daje to nowy związek (askorbinian wapnia), którego pH, w przeciwieństwie do naturalnego kwasu askorbinowego, jest obojętne. Dodatkowo takie połączenie jest rozpuszczalne w tłuszczach, lepiej przyswajalne z przewodu pokarmowego i może dłużej utrzymywać się w organizmie.

Działanie jest identyczne z naturalną witaminą C. Uczestniczy ona w produkcji kolagenu i podstawowych białek w organizmie, które są materiałem budulcowym kości, chrząstek, ścięgien i więzadeł. Jest silnym przeciwutleniaczem, pełni istotną role w procesach odtruwania i odporności organizmu, uczestniczy w metabolizmie tłuszczów, cholesterolu i kwasów żółciowych, ma właściwości bakteriostatyczne, bakteriobójcze w stosunku do niektórych drobnoustrojów, uczestniczy w biosyntezie hormonów kory nadnerczy, białych krwinek. Sugeruje się jej działanie przeciwnowotworowe.

Suplement zawiera ponadto bioflawonoidy cytrusowe i rutynę, które poprawiają wykorzystanie witaminy C, wpływają na stan naczyń i skóry.Dodatkowym źródłem witaminy są zawarte sproszkowane: owoc dzikiej róży i ekstrakt z aceroli.

Uzupełnianie niedoborów witaminy C, pomocniczo w przeziębieniu, okresach ze zwiększoną zachorowalnością. Łamliwość naczyń włosowatych, skłonności do mikrokrwawień.
Nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników suplementu.
Nasilenie działania doustnych leków przeciwzakrzepowych.
Zmniejszenie skuteczności działania antybiotyków aminoglikozydowych, tetracyklin, sulfonamidów, a także trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (TLPD).
Nasilenie działania leków nasercowych, hipotensyjnych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Zwiększone wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego.
Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki dziennie popijając wodą.
brak danych
1 tabletka zawiera:

Działania niepożądane
Rzadziej niż po przyjęciu naturalnej witaminy C. Mogą pojawić się: zgaga, ból brzucha, mdłości, biegunka, ból głowy, wzmożone oddawanie moczu. Znaczące przekroczenie zaleconego dawkowania może skutkować migrenowymi bólami głowy, zawrotami głowy, skłonnością do omdleń, powstawaniem kamieni nerkowych, bólem w okolicy lędźwiowej.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Ester-C a alkohol

Ester-C u osób starszych(65 lat i więcej)
Ester-C dla dzieci(do 18 lat)
Ester-C w ciąży
Ester-C a karmienie piersią
Ester-C a prowadzenie pojazdów
Ester-C refundacja

Ester-C cena i opakowania

Ester-C Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ester-C Plus 1000 mg witaminy C uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Ester-C Plus 1000 mg witaminy C

 1. Anonim

  Jestem 36 letnim mężczyzną chorującym na problemy z witaminami. Ester-C Plus 1000 mg witaminy C dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. LEk posiada w sobie bardzo dużo zalet. Jest efektywny i szybko pomaga. Je należy do najtańszych bo trzeba za niego dać w granicach 50zł. Jakość do ceny jest bdb. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Ester-C Plus 1000 mg witaminy C w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 35 letnim mężczyzną chorującym na brak witaminy c. Ester-C Plus 1000 mg witaminy C brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 30 dni w dawce: 1 tabletek. Lek dobry dla osób z niedoborem witaminy C, lecz bardzo drogie i więcej razy tego lekarstwa takiego drogiego nie kupię na pewno. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Ester-C Plus 1000 mg witaminy C w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania