Eurefin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Eurefin bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Eurefin to lek w syropie stosowany do objawowego leczenia chorób zapalnych płuc i oskrzeli przebiegających z kaszlem i odkrztuszaniem.

Wskazania do stosowania leku Eurefin to ostre i przewlekłe zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych. Eurefin może także być stosowany pomocniczo w zapaleniu ucha środkowego. Występująca w nim substancja czynna – chlorowodorek fenspirydu – wykazuje działanie przeciwzapalne i rozkurczające na oskrzela. Odbywa się to dzięki blokowaniu receptorów typu H1. W ten sposób pojawia się działanie spazmolityczne. Dodatkowo chlorowodorek fenspirydu wykazuje też działanie przeciwzapalne, gdyż zmniejsza wytwarzanie mediatorów procesów zapalnych.
Leku Eurefin nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości substancję leczniczą lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Jest przeciwwskazany u dzieci poniżej 2 roku życia. Nie powinni go stosować także pacjenci z rzadkimi genetycznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją cukrów.
Nie wykazano żadnych interakcji leku Eurefin. Jednak ze względu na jego działanie przeciwhistaminowe, możliwe są interakcje z barbituranami, lekami uspokajającymi, inhibitorami MAO, lekami przeciwbólowymi, innymi lekami przeciwhistaminowymi lub alkoholem.
Dawkowanie u osób dorosłych to 45-90 ml syropu na dobę, co podawane jest w dawkach podzielonych. Dawkowanie dla dzieci powyżej 2 roku życia to 4mg/ kg mc/d.
Cena leku Eurefin to 11 -17 złotych za butelkę o pojemności 150 ml.
Eurefin zawiera 2 mg chlorowodorku fenspirydu na 1 ml syropu.
Lek nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży i laktacji ze względu na brak badań.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Eurefin a alkohol

Eurefin u osób starszych(65 lat i więcej)
Eurefin dla dzieci(do 18 lat)
Eurefin w ciąży
Eurefin a karmienie piersią
Eurefin a prowadzenie pojazdów
Eurefin refundacja

Eurefin cena i opakowania

Eurefin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania