Excedrin MigraStop

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Validol tabletki
Apap extra tabletki
Etopiryna
Kopiryna
Panadol extra
Aspirin Complex
Nurofen Ultima

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Excedrin MigraStop bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Excedrin MigraStop to tabletki o potrójnym składzie: zawierają one kwas acetylosalicylowy, paracetamol oraz kofeinę.
Kwas acetylosalicylowy to niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym. Mechanizm jego działa polega na hamowaniu cyklooksygenazy, uniemożliwiając powstawanie prostaglandyn (mediatorów odpowiedzialnych za powstawanie reakcji zapalnej). Dodatkowo, wykazuje działanie przeciwzakrzepowe (poprzez hamowanie cyklooksygenazy płytek krwi).
Paracetamol również działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie wykazuje jednak aktywności przeciwzapalnej. Mechanizm jego działania również polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn.
Kofeina to alkaloid popularnie występujący w ziarnach np. kawy, herbaty czy w kakao. Stymuluje działanie ośrodkowego układu nerwowego, jest często stosowaną łagodną substancją psychoaktywną. Zwiększa koncentrację, pomaga formułować myśli, zmniejsza poczucie zmęczenia. Jest antagonistą receptorów adenozynowych przez co ma działanie odhamowujące na mózg. Dodatkowo zwiększa ona działanie pozostałych składników preparatu. 

Doraźne leczenie bólu głowy oraz napadów migrenowych z aurą i bez aury.  
Nie stosować leku Excedrin MigraStop:

  • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu,
  • jeśli stwierdzono reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe,
  • u pacjentów z owrzodzeniami żołądka, jelit  lub jeśli w przeszłości występowały owrzodzenia przewodu pokarmowego,
  • jeśli występują objawy krwawienia z układu pokarmowego objawiające się obecnością krwią w stolcu lub czarnymi stolcami,
  • w przypadku występowania hemofilii lub też innych chorób krwi,
  • w przypadku ciężkich chorób serca, nerek i wątroby,
  • podczas przyjmowania ponad 15mg metotreksatu tygodniowo,
  • u kobiet będących w trzecim trymestrze ciąży.

Poinformuj swojego lekarza jeśli przyjmujesz następujące leki:

  • inne preparaty zawierające paracetamol, kwas acetylosalicylowy lub inne leki przeciwgorączkowe/przeciwbólowe;
  • leki przeciwzakrzepowe, takie jak doustne środki przeciwzakrzepowe, heparynę, leki trombolitycze lub inne leki przeciwpłytkowe;
  • kortykosteroidy;
  • barbiturany, benzodiazepiny;
  • lit, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, fluwoksaminę;
  • pochodne sulfonylomocznika lub insulinę,
  • niektóre leki stosowane w leczeniu zakażeń( chloramfenikol, kwas pipemidowym, cyprofloksacyna);
  • lewotyroksynę, metoklopramid, leki stosowane w terapii padaczki;
  • metotreksat;
  • diuretyki, leki stosowane w niewydolności serca, hipotensyjne;
  • leki stosowane w leczeniu skazy moczanowej,
  • doustne środki antykoncepcyjne;
  • zydowudynę;
  • leki opóźniające opróżnianie żołądka;
  • klozapinę, leki sympatykomimetyczne;
  • leki przeciwalergiczne, teofilinę;
  • terbinafię, cymetydynę, disulfiram, nikotynę (stosowaną w celu rzucania palenia), cholestyraminę.

Dorośli: leczenie bólu głowy: 1 tabletka. Jeśli to konieczne, koleją tabletkę można przyjąć po 4-6 godzinach od poprzedniej. Jeśli ból głowy jest wyjątkowo silny, można wziąć jednorazowo 2 tabletki i przyjąć kolejne 2 po upływie 4-6 godzin od poprzednich. W terapii bólu głowy zaleca się stosowaniu leku przez maksymalnie 4 dni.
Leczenie migreny: 2 tabletki. Podobnie jak przy leczeniu bólu głowy, dawkę można powtórzyć po upływie 4-6 godzin od przyjęcia poprzedniej. W terapii migreny zaleca się stosowanie leku przez maksymalnie 3 dni.
Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.
Lek nie powinien być przyjmowany przez dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. 
Jedna tabletka zawiera 250mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu oraz 65 mg. kofeiny.
Przewlekłe stosowanie leków przeciwbólowych może wywołać ból głowy, którego nie należy leczyć zwiększonymi dawkami tych substancji. Jeśli zaobserwowano taką sytuację, należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie leku Excedrin MigraStop może maskować objawy toczącego się w organizmie zakażenia (np. gorączkę), utrudniając jego rozpoznanie. W przypadku złego samopoczucia należy poinformować lekarza o przyjmowaniu preparatu.  

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Excedrin a alkohol

Excedrin u osób starszych(65 lat i więcej)
Excedrin dla dzieci(do 18 lat)
Excedrin w ciąży
Excedrin a karmienie piersią
Excedrin a prowadzenie pojazdów
Excedrin refundacja

Excedrin cena i opakowania

Excedrin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.



Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania