Exelon kapsułki roztwór

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Exelon kapsułki roztwór jest bez recepty?

Inne nazwy

Działanie leku i ulotka

Zmniejszające nasilenie objawów w chorobie Alzheimera – lek z grupy inhibitorów esterazy acetylocholinowej, czyli leków spowalniających zanikanie acetylocholiny, neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym, którego niedobór występuje m.in. w chorobie Alzheimera.

Objawowe leczenie lekkiej i umiarkowanie ciężkiej postaci otępienia (głównie choroba Alzheimera, także samoistna postać choroby Parkinsona).
Ciężkie uszkodzenie wątroby. Ostrożnie u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, astmą oskrzelową, padaczką (lub skłonnościami do drgawek), zaburzeniami przewodnictwa w obrębie serca (bloki przedsionkowo-komorowe, zespół chorego węzła zatokowego), niewydolnością nerek, umiarkowanym uszkodzeniem wątroby; kamicą dróg moczowych (obecną lub przebytą).
Nie łączyć z innymi lekami o podobnym działaniu (neostigmine, prostigmine, donepezil) ze względu na sumowanie się działań niepożądanych.
Stosować podczas posiłków; 2 razy na dobę po 1,5 mg; możliwe stopniowe zwiększanie dawki (nie częściej niż co 2 tygodnie) do 2 razy na dobę po 3 mg; maksymalna dawka dobowa: 2 razy na dobę po 6 mg. Leczenie podtrzymujące należy prowadzić tak długo, jak długo utrzymuje się działanie leku. Jeżeli w stosowaniu leku nastąpiła co najmniej kilkudniowa przerwa kurację należy rozpocząć od dawki 2 razy na dobę po 1,5 mg.
kapsułki po: 1,5 mg, cena od 30 do 50 zł, Rf; 3 mg, cena od 30 do 50 zł, Rf; 4,5 mg, cena od 30 do 50 zł, Rf; 6 mg, cena od 30 do 50 zł, Rf; roztwór do picia po 2 mg w 1 ml, cena od 100 do 200 zł, Rf

Dowiedz się więcej o składzie: .

Exelon a alkohol

Exelon u osób starszych(65 lat i więcej)
Exelon dla dzieci(do 18 lat)
Exelon w ciąży
Exelon a karmienie piersią
Exelon a prowadzenie pojazdów
Exelon refundacja

Exelon cena i opakowania

Exelon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania