Fentanyl

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Fentanyl jest bardzo silnym lekiem przeciwbólowym z grupy leków narkotycznych. Patrz: DUROGESIC.

Stosowany jest do leczenia przewlekłych bólów, głównie nowotworowych, gdy inne leki przeciwbólowe nie przynoszą dobrego efektu.
Uczulenie na fentanyl lub inne składniki plastra. Więcej działań niepożądanych może pojawić się u chorych z chorobami płuc, zaburzeniami rytmu serca, niewydolnością wątroby, niewydolnością nerek, u osób w wieku podeszłym, wyniszczonych, z gorączką, z zaburzeniami świadomości.Nieznane jest ryzyko stosowania fentanylu u dzieci.
Nasila działanie leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, takich jak leki uspokajające, nasenne, przeciwuczuleniowe, inhibitory monoaminooksydazy, oraz doustnych leków przeciwzakrzepowych.
Ściśle według wskazań lekarza. Dawkę leku dobiera się indywidualnie. Nie należy odstawiać leku ani przyjmować go więcej lub częściej bez porozumienia z lekarzem. Plastry nakleja się starannie na czystą, suchą, nieowłosioną skórę tułowia lub ramion. W razie potrzeby włosy należy ściąć, a nie ogolić. Nie należy stosować plastra na skórę uszkodzoną, zmienioną zapalnie lub po naświetlaniach. Plaster zmieniać co 72 h. Kolejny plaster naklejać w innym miejscu. Na to samo miejsce można nakleić plaster po kilku dniach. Miejsca z naklejonym plastrem nie należy nagrzewać (poduszki elektryczne, termofory, słońce, sauna, gorące kąpiele).
Cena do 5 zł.
Fentanyl
Nie wolno nacinać plastrów. Zużyty plaster skleić wewnętrzną stroną. Alkohol nasila działania niepożądane fentanylu.
Działania niepożądane
Najpoważniejszymi i wymagającymi natychmiastowej interwencji lekarza są narastająca duszność, bezdechy. Częściej zdarzają się nudności, wymioty, utrudnienie oddawania moczu, senność, dezorientacja, śpiączka, pobudzenie, wolna czynność serca, obniżenie ciśnienia krwi (osłabienie, zawroty głowy). Rzadko zdarzają się zaparcia oraz podrażnienia w miejscu stosowania plastra – świąd, wysypka, zaczerwienienie. Przy przedawkowaniu pojawiają się następujące objawy: bardzo wąskie źrenice, osłabienie, duszność, zblednięcie, bezdech, utrata przytomności, drgawki. Fentanyl powoduje uzależnienie, dlatego przy próbie nagłego odstawienia leku mogą pojawić się groźne dla życia objawy: rozdrażnienie, łzawienie, bezsenność, ziewanie, zlewne poty, bóle głowy, bolesne kurcze jelit, nudności, wymioty, biegunka, drżenia mięśniowe, zaburzenia świadomości, drgawki, utrata przytomności, nagły zgon.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Fentanyl a alkohol

Fentanyl u osób starszych(65 lat i więcej)
Fentanyl dla dzieci(do 18 lat)
Fentanyl w ciąży
Fentanyl a karmienie piersią
Fentanyl a prowadzenie pojazdów
Fentanyl a grejpfrut
Fentanyl a doping
Fentanyl refundacja

Fentanyl cena i opakowania

Fentanyl Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Fentanyl uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)



2 komentarze Fentanyl

  1. Robert z Ełku

    Nie polecam tego narkotyku . Po trzech miesiącach zażywania wylądowałem w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. A to dlatego,że zabrakło mi tego leku który kupowałem na czarnym rynku. Skręty są tak potężne , że skręty po heroinie się chowają. Robiłem pod siebie, wymioty to miałem z tydzień, bóle głowy , brzucha to tak mocne , że brak słów żeby opisać.TRAGEDIA!!!!!!

    Odpowiedz
  2. Anonim

    Jestem 19 letnim mężczyzną chorującym na operacja. Fentanyl WZF dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 0,05 ml(mililitrów). Dostałem to gdy miałem operacje. Ma kopa. Po podaniu jest ciężkość oddychania ale da się z tym żyć. Jakieś 3 minuty i zaczyna działać. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Fentanyl WZF w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania