Fexofast

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to długo działający lek antyhistaminowy nowej generacji. Ma on mniej działań niepożądanych niż starsze leki z tej grupy, a zwłaszcza nie powoduje senności.

Stosuje się go w celu łagodzenia albo znoszenia objawów chorób alergicznych dróg oddechowych, zapalenia spojówek i pokrzywki.
Nadwrażliwość na lek. Nie należy stosować łącznie z innymi lekami antyhistaminowymi. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie zaburzenia czynności wątroby, nerek, porfirię, astmę lub masz skłonność do zasłabnięć.
brak danych
Według wskazań lekarza; przyjmować po posiłku. Nie wolno zwiększać zalecanej dawki, gdyż nie poprawia to ani nie skraca leczenia, a grozi poważnymi powikłaniami.
Cena Fexofast 120 mg, tabletki powlekane, 120 mg, 20 szt ok 12zł. Fexofast 180 mg, tabletki powlekane, 180 mg, 20 szt – cena ok 21zł.
W czasie leczenia należy unikać opalania. Alergiczne testy skórne należy przeprowadzić po co najmniej 7 dniach po odstawieniu feksofenadyny.
Działania niepożądane
Działania niepożądane występują rzadko. Są to bóle i zawroty głowy, zwiększenie łaknienia i masy ciała, bóle brzucha, pocenie się, zaczerwienienie skóry, nadwrażliwość na słońce, wysypki skórne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Fexofast a alkohol

Fexofast u osób starszych(65 lat i więcej)
Fexofast dla dzieci(do 18 lat)
Fexofast w ciąży
Fexofast a karmienie piersią
Fexofast a prowadzenie pojazdów
Fexofast refundacja

Fexofast cena i opakowania

Fexofast Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania