Flavamed max

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Mucosolvan

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Flavamed max bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Syrop Flavamed max działa mukolitycznie (upłynnia zalegającą w płucach wydzielinę) i wykrztuśnie (ułatwia usuwanie wydzieliny).
Za działanie syropu odpowiada jego składnik aktywny: ambroksol. Ambroksol jest czynnym metabolitem bromheksyny (więcej informacji, patrz: FLEGAMINA, FLEGAMINA MITE). Działa on jednak od niej silniej. Oprócz działania mukolitycznego i wykrztuśnego zwiększa wytwarzanie surfaktantu w pęcherzykach płucnych i stymuluje ruch rzęsek nabłonka migawkowego. Wszystko to ułatwia oczyszczenie płuc z zalegającego śluzu. Ambroksol ułatwia także penetrację do płuc jednocześnie podawanych antybiotyków co przy właściwym dawkowaniu poprawia wyniki terapii. Ma właściwości przeciwzapalne.

Mokry kaszel, trudności z odksztuszaniem gęstej, zalegającej w płucach wydzieliny, stany zapalne dróg oddechowych i oskrzeli.
Nadwrażliwość lub uczulenie na ambroksol lub którykolwiek ze składników syropu.
Choroba wrzodowa żołądka i jelit, niewydolność nerek, wątroby (zalecane jest zmniejszenie dawkowania).
Nietolerancja fruktozy (syrop zawiera sorbitol).
Nie łączyć z lekami przeciwkaszlowymi. Przeciwstawny mechanizm działania utrudni odkrztuszenie rozrzedzonej i produkowanej w oskrzelach wydzieliny.
Ostrożnie z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Zmniejszają one produkcję ochronnego śluzu w przewodzie pokarmowym co połączone z właściwościami mukolitycznymi syropu może nasilić działania niepożądane.
Równocześnie stosowane leki cholinolityczne (np. atropina) mogą powodować suchość błon śluzowych, która zmniejszałaby efektywność terapii syropem.
Należy stosować ostrożnie w połączeniu z niektórymi antybiotykami (erytromycyna, amoksycylina, doksycyklina, cefuroksym) – zwiększenie ich stężenia w miąższu płucnym i nasilenie ich działania.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
– przez pierwsze 2-3 dni: 1 łyżeczka (5 ml) 3x dziennie
– przez kolejne dni: 1 łyżeczka (5 ml) 2x dziennie

Dzieci 2-12 lat: zaleca się przyjmowanie syropu o mniejszym stężeniu substancji czynnej, ew.:
– dzieci 6-12 lat: ½ łyżeczki (2,5 ml) 2-3x dziennie
– dzieci 2-12 lat: ¼ łyżeczki (1,25 ml) 3x dziennie

ok 13 zł
1 łyżeczka syropu (5 ml) zawiera:
30 mg chlorowodorku ambroksolu
1,75 g sorbitolu
substancje pomocnicze
Podczas przyjmowania syropu Flavamed max jak i innych leków rozrzedzających wydzielinę w oskrzelach ważne jest nawodnienie organizmu. Zaleca się przyjmowanie ok 2-3 l wody na dobę aby zalegający śluz mógł być odpowiednio upłynniony.
Nie należy przyjmować leku na noc (min. 3h przed snem).
Działania niepożądane
Mogą wystąpić nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunki, niestrawność. Rzadziej reakcje uczuleniowe objawiające się zaczerwienieniem, pokrzywką i obrzękiem, gorączką. Bardzo rzadko ciężkie choroby skórne jak zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Flavamed a alkohol

Flavamed u osób starszych(65 lat i więcej)
Flavamed dla dzieci(do 18 lat)
Flavamed w ciąży
Flavamed a karmienie piersią
Flavamed a prowadzenie pojazdów
Flavamed refundacja

Flavamed cena i opakowania

Flavamed Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania