Flixotide aerozol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Miejscowe, silne, przeciwzapalne i przeciwuczuleniowe w obrębie dróg oddechowych – lek z grupy grupy syntetycznych glikokortykosteroidów.

Zapobieganie i leczenie zaostrzeń różnych postaci astmy oskrzelowej i chorób przebiegających z nasilonym skurczem oskrzeli.
Gruźlica i grzybica płuc; ostry napad astmy oskrzelowej – lek zastosowany w tym przypadku może nawet nasilić objawy skurczu oskrzeli (nie powinien być nigdy stosowany do przerywania ostrego napadu astmy!)
Patrz: BECLAZONE.
Dorośli i dzieci powyżej 16. roku życia: w zależności od ciężkości przebiegu astmy: łagodna: 2 razy na dobę po 0,1 do 0,25 mg; średniociężka: 2 razy na dobę po 0,25 do 0,5 mg; ciężka: 2 razy na dobę po 0,5 do 1 mg; dzieci pomiędzy 4-15. rokiem życia: 2 razy na dobę po 0,05 do 0,1 mg.
Cena do 5 zł.
60 lub 120 dawek aerozolu, 1 dawka zawiera 0,025 mg, 0,05 mg, 0,125 mg lub 0,250 mg flutikazonu; Flixotide Dysk: 60 dawek proszku do inhalacji, 1 dawka zawiera 0,05 mg, 0,1 mg, 0,250 mg lub 0,5 mg flutikazonu.
Patrz: BECLAZONE. Pełne działanie leku występuje po okresie od 1 do 4 tygodni – w przypadku stosowania innych leków przeciwastmatycznych (zwłaszcza doustnych glikokortykosteroidów: dexamethasone, prednisone, prednisolone) stopniowe ich odstawianie można rozpoczynać nie wcześniej niż w 7 do 14 dni po rozpoczęciu leczenia flutikazonem.
Dowiedz się więcej o składzie: .

Flixotide a alkohol

Flixotide u osób starszych(65 lat i więcej)
Flixotide dla dzieci(do 18 lat)
Flixotide w ciąży
Flixotide a karmienie piersią
Flixotide a prowadzenie pojazdów
Flixotide refundacja

Flixotide cena i opakowania

Flixotide Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania