Flucinar

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Flucinar jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera silnie działający glikokortykosteroid przeznaczony do stosowania miejscowego, hamujący reakcje alergiczne i zapalne(40 razy silniejsze od hydrokortyzonu). Ponadto: przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe.
Wskazany jest do leczenia przewlekłych zmian skórnych.

Ostre i ciężkie stany zapalne skóry pochodzenia uczuleniowego niereagujące na inne, słabsze leki z grupy glikokortykosteroidów; łuszczyca skóry owłosionej; łuszczyca zadawniona; liszaj rumieniowaty; liszaj płaski z nasilonym świądem (lub w przypadku umiejscowienia zmian na płytkach paznokciowych); łojotokowe zapalenie skóry o ciężkim przebiegu.
Nadwrażliwość na lek i inne kortykosteroidy, zakaźne choroby skóry, trądzik różowaty, owrzodzenia skóry oraz stany przednowotworowe i nowotworowe skóry. Nie należy stosować leku do oczu. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie cukrzycę, gruźlicę, jaskrę i zaćmę. Ostrożność jest także wskazana przy stosowaniu leku u dzieci, lek bowiem może się wchłaniać ze skóry i powodować poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane.
patrz CLOBEDERM
Według wskazań lekarza, nie zakładając opatrunku na miejsce leczone. Nie wolno przedłużać czasu zaleconego leczenia. Dorośli i młodzież: smarować 2-3 razy na dobę. Leku nie należy stosować powyżej 3-4 tygodni (zazwyczaj: 1-2 tygodni): małe dzieci i noworodki: smarować 1 raz na dobę. W przypadkach łuszczycy wskazane jest stosowanie leku pod opatrunkiem zamkniętym (okluzyjnym). Żel jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian skóry owłosionej głowy.
15 g 0,025% maści lub żelu z fluocinolonem.
Uwaga! Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Leczenia nie należy prowadzić dłużej niż miesiąc. Po zastosowaniu opatrunku okluzyjnego zwiększa się wchłanianie leku. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować innych leków na skórę. Czytaj również: CLOBEDERM.
Działania niepożądane
Łagodnym działaniem niepożądanym po stosowaniu leku może być uczucie kłucia. Rzadko występuje pieczenie, świąd, podrażnienie, zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. Do poważnych działań, które wymagają kontaktu z lekarzem, należą: podbiegnięte krwią pęcherze, siniaki, ciemne zmiany podobne do brodawek, uporczywy świąd, trudności w oddychaniu, zmiany trądzikowate, zaczerwienienie i zaokrąglenie twarzy, nieregularne bicie serca, wzrost ciśnienia krwi, obrzęki, utrata łaknienia, rozstępy skórne, zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze mięśniowe oraz zaburzenia miesiączkowania. Natychmiastowego zgłoszenia się do lekarza wymagają pokrzywka z silnym świądem lub zaburzenia oddychania.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Flucinar a alkohol

Flucinar u osób starszych(65 lat i więcej)
Flucinar dla dzieci(do 18 lat)
Flucinar w ciąży
Flucinar a karmienie piersią
Flucinar a prowadzenie pojazdów
Flucinar refundacja

Flucinar cena i opakowania

Flucinar Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania