Flunarizinum

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Flunarizinum jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek hamujący czynność kanałów wapniowych, przez co powoduje rozkurcz naczyń, a w sercu zmniejsza siłę skurczu i powoduje zwolnienie akcji serca. Długotrwałe rozszerzające naczynia krwionośne, usprawniające przepływ mózgowy, zmniejszające zawroty głowy; przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe), zmniejszające zlepianie się płytek krwi (przeciwagregacyjne) – lek z grupy antagonistów wapnia.
Stosowany jest w zaburzeniach krążenia i bólach głowy.

Zawroty głowy (w tym: choroba Meniere’a, niewydolność krążenia mózgowego, przejawiająca się szumem w uszach, zaburzeniami koncentracji i pamięci); zapobieganie napadom migreny i innych bólów głowy pochodzenia naczyniowego. Pomocniczo w chorobach naczyń obwodowych (m.in. choroba Raynauda, chromanie przestankowe, owrzodzenia troficzne podudzi, czyli wywołane przez niedostateczne ukrwienie tkanek).
Krwawienie mózgowe, choroba Parkinsona, padaczka, ciężkie uszkodzenie wątroby. Lek nie jest przeznaczony dla dzieci; może być stosowany wyjątkowo w przypadku uporczywych migren u dzieci powyżej 10. roku życia.
Alkohol, neuroleptyki, trójcykliczne leki przeciwdepresyjne, leki nasenne i uspokajające nasilają działanie flunaryzyny.
Ściśle według wskazań lekarza. Leczenie rozpoczyna się od małych dawek leku, aby uniknąć działań niepożądanych. Lek zażywać po posiłku. Kuracja nie powinna przekraczać 3 miesięcy. Przyjmować w jednorazowej dawce po kolacji. Dorośli: migrena: 10 mg na dobę; po 2-3 miesiącach leczenia dawkę można obniżyć do 5 mg na dobę (lub 5 mg co drugi dzień); długość leczenia do 6 miesięcy. Zawroty głowy: 10 mg na dobę przez okres do 2 miesięcy. Dorośli powyżej 65. roku życia: dawka dobowa nie powinna przekraczać 5 mg.
cena od 10 do 20 zł
25 tabletek lub 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 5 mg flunarizyny.
Uwaga! W trakcie terapii nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i nie obsługiwać maszyn.
Działania niepożądane
Czasami występuje senność w ciągu dnia (zwykle ustępuje w czasie leczenia), osłabienie (spadek ciśnienia krwi), bóle brzucha, nudności, rzadko niekontrolowane ruchy ciała, bezsenność.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Flunarizinum a alkohol

Flunarizinum u osób starszych(65 lat i więcej)
Flunarizinum dla dzieci(do 18 lat)
Flunarizinum w ciąży
Flunarizinum a karmienie piersią
Flunarizinum a prowadzenie pojazdów
Flunarizinum refundacja

Flunarizinum cena i opakowania

Flunarizinum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Flunarizinum uzyskał ocenę 3.5 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.5/5 (4 opinie pacjentów)13 komentarzy Flunarizinum

 1. Lili

  Oprócz tego ze się tyje, spać się chce to ja mam mleko w piersiach, a od dwóch lat nie karmie. To też przez te tabletki. Jeśli chodzi o bol glowy to w trakcie przyjowania leku – nie ma go wcale

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. maya

  Mam na sprzedaż ok. 45 tabletek + 6 tabletek z używanego blistra- 25 zł

  Odpowiedz
 3. sylwia

  moja czternastoletnia córka przedawkowała ten lek i teraz już jej z nami nie ma (:

  Odpowiedz
 4. paulinkaaa52

  Mi ten lek bardzo pomógł, ale nie mogłam po nim spać, więc musiałam go odstawić. Zostały mi 3 opakowania, które sprzedam po okazyjnej cenie- 60zł. W aptece by kosztowały ok 105zł. Kontakt: paula_de@op.pl

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. cb

  Strasznie się po leku tyje, 5 kg miesiąc, ja która nigdy nie mogłam przytyć, zawsze waga 46-49 kg nagle ważę 56 i nie mogę zrzucić 🙁

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. reksio42@tlen.pl

  dwa lata temu zażywałam Flunarizinum i zaobserwowałam że tyje miesięcznie 5kg.nie daję sobie rady z dietą nic nie działa pomóżcie proszę.

  Odpowiedz
 7. Danka

  Skandalem jest to, że lekarz zapisując ten lek, nie mówi o skutkach ubocznych, twierdzi, że ten lek jest bardzo dobry…a okazuje się, że
  1. drogi
  2. jestem senna w dzień a nie mogę zasnąć prowadząc lekcje
  3. poruszam się samochodem, a byłoby to niemożliwe, gdybym piła ten lek
  4. dbam o wygląd a zaczęłam tyć
  5. mam jeszcze 3 opakowania po 30 zł jedno…
  Jest to skandal, lekarz powinien o tym powiedzieć pacjentowi i wtedy zapytać, czy to ma mi zapisać, w końcu traktowałam Go jako człowieka, który skończył medycynę
  Musimy wszystko najpierw sprawdzać, więc po co są Oni? Czekamy tygodniami na wizytę, może gdybym Mu zapłaciła, zapisał by coś innego???

  Odpowiedz
 8. Alicja

  Lek na mnie działa. Niestety skutkiem ubocznym był gorszy refleks i senność w pierwszych dwóch miesiącach przyjmowania leku, co uniemożliwiło mi prowadzenie samochodu.

  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 18 letnią kobietą chorującą na bóle głowy. Flunarizinum WZF brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 100 dni w dawce: 5 mg(miligram). Lek stosowałam na przewlekłe bóle głowy oraz kłopoty ze spaniem. Pierwszą dolegliwość łagodził dobrze, poza kilkoma stanami podwyższonej temperatury w okresie godziny po zażyciu tabletki. Kłopoty ze spaniem także zmniejszyły się. Jednak działania niepożądane były okropne. Stosowałam flunarizinę przez okres 2 miesięcy i był to jeden z gorszych okresów mojego życia. Lek powodował głebokie stany depresyjne, miałam także kłopoty z koncentracją. Kilka dni temu przestałam go stosować i mam nadzieję, że moje samopoczucie wróci do normy. Osobom o słabej samoocenie i kłopotach życiowych lekarstwa nie polecam. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Flunarizinum WZF w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Zuzia

   Lek naprawde sie sprawdza ,biore go od lat ,nigdy po nim nie tylam.niunia

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania