Fortrans

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Fortrans jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Makrogol powoduje zahamowanie wchłaniania wody w przewodzie pokarmowym, uwodnienie mas kałowych i ułatwienie wydalania stolca.

Przygotowanie do badania endoskopowego (rektoskopia) i radiologicznego (m.in. wlew doodbytniczy) oraz do zabiegów operacyjnych jelita grubego.
Bóle brzucha o niewyjaśnionej przyczynie, niedrożność przewodu pokarmowego lub podejrzenie niedrożności, choroby zapalne jelit (m.in. wrzodziejące i odcinkowe zapalenie jelita); ostrożnie stosować u osób z chorobą refluksową przełyku, upośledzonym odruchem gardłowym, ciężki stan ogólny (odwodnienie, ostra niewydolność krążenia), zaawansowane stadium choroby nowotworowej. Nie stosować u dzieci poniżej 15. roku życia.
patrz FORLAX
Zawartość 1 torebki rozpuścić w litrze wody; wypić w ciągu 3-4 godzin w godzinach popołudniowych w dniu poprzedzającym badanie, lub w 2 częściach połowę wieczorem w dniu poprzedzającym badanie i połowę rano tak, żeby ostatnią szklankę wypić na 3-4 godziny przed badaniem.
cena od 30 do 50 zł
proszek do przygotowania roztworu doustnego po 64 g makrogolu 4000 w 1 saszetce
Wypróżnienie następuje w ciągu 48 h od chwili przyjęcia preparatu. Przed ich upływem nie ma potrzeby przyjęcia następnej dawki.
Działania niepożądane
Osłabienie łaknienia, nudności, wzdęcia, wymioty, uczucie przelewania w brzuchu, biegunka. Wyjątkowo rzadko bolesne skurcze jelit.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Fortrans a alkohol

Fortrans u osób starszych(65 lat i więcej)
Fortrans dla dzieci(do 18 lat)
Fortrans w ciąży
Fortrans a karmienie piersią
Fortrans a prowadzenie pojazdów
Fortrans refundacja

Fortrans cena i opakowania

Fortrans Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Fortrans uzyskał ocenę 3.4 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.4/5 (4 opinie pacjentów)15 komentarzy Fortrans

 1. badany

  Bardzo dobry środek. Smak całkiem przyzwoity. Można pić bez obrzydzenia. Efekt oczyszczenia bardzo dobry, bez zauważalnych skutków ubocznych.

  Odpowiedz
 2. Paula

  Katastrofa, nie polecam po tym środku miałam takie skurcze jelit i dodatkowo zapalenie pęcherza dostałam że nie mogli mi badania dokończyć, wzięłam dwa tramale na ból i głupiego Jasia podczas dostałam i nic! Strata pieniędzy bo badanie prywatne dodatkowo zdrowia, na drugi dzień dostałam migreny i wymiotowałam pol dnia a trzeci dzień po dalej mam wyciągnięty z życia. Są inne dostępne środku gdzie człowiek nie musi tak katować przed badaniem organizmu a przede wszystkim nie mają tyłu skutków ubocznych. Stanowczo NIE POLECAM.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Ziber

  Na oddziale dostałem fortrans rozrobiony w 4 litrach piłem przez 4h efekt po godzinie początkowo wydala się resztki pokarmowe później samą wodę. Nie radzę oddalać się od toalety. Smak mdły ale na mnie to wrażenia nie robiło.

  Odpowiedz
 4. sabina

  Cena 69.90zl.w ciagu 2 lat wzrosła o 25zl.W moim przypadku jest skuteczny,próbowałam innych ale z gorszym skutkiem(niedokładne przeczyszczenie jelita).Smakowo,można przeżyć,nie musiałam dodawać cytryny.

  Odpowiedz
 5. Bąbel

  Wypiłem 4 litry, jedyne co mi w nim przeszkadza to, że jest za słodki. Sprawuje się świetnie… Niestety

  Odpowiedz
 6. marek

  Do 1 litra roztworu dolewam sok wyciśnięty z dużej cytryny. Jest zdecydowanie lepszy.

  Odpowiedz
 7. Kinga

  Za 4 saszetkiz apłaciłam 36 zł. Naczytałem się okropnych rzeczy o tym środku, tymczasem …w smaku okazał się być lepiej niż znośny (trochę słonawy posmak – do litra dodałam wyciśnięty i odcedzonymna sitko sok z jednej cytryny) piję szklankę co 15 minut i jest ok – przelewa się w brzuchu ale poza tym żadnych innych przykrych objawów. Pewnie odbiór smaku to kwestia bardzo indywidualna – mnie nie dzieje się nic – zero nudności, odruchów zwrotnych, negatywnych odczuć smakowych. Rzeczywiście wypić trzeba dużo, a le np.citra fleet nie zadziałał na mnie w ogóle 🙁

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. mariio38@vp.pl

  Jestem po litrze 😉 Da się wypić ale na razie żadnej reakcji 😉

  Odpowiedz
 9. ewa

  ohydne nie wiem jak można cos takiego wyprodukować też jestem po 1 litrze i chyba się pożygam skmak wywoluje wymioty i wypicuie 3 latrów chyba graniczy z cudem

  Odpowiedz
 10. Go

  Nie wypowiadam się o skuteczności i czasie działania bo nie mogę tego świństwa dokończyć. Jestem po 1 litrze a zostały jeszcze 2….po pierwsze uważam, że to za dużo płynu (są inne leki wymagające o wiele mniej), a po drugie ten przyprawiający o wymioty smak…za taką cenę (88zł!!!) uważam, że można wyprodukować coś bardziej neutralnego.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania