Fucidin (krem maść)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Fucidin (krem maść) jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwbakteryjne (lek działa głównie na gronkowce).

Uzupełnienie leczenia doustnego ciężkich zmian zapalnych skóry lub jako lek samodzielny w lżejszych stanach zapalnych skóry wywołanych przez gronkowce. Suchy wyprysk.
Ciężka niewydolność wątroby; gronkowcowe zakażenia układu moczowego (brak skuteczności).
Glikokortykosteroidy osłabiają działanie kwasu fuzydowego. W połączeniu z wankomycyną i kloksacyliną (cloxacilline) wzajemne nasilenie działania (synergizm).
Podczas lub bezpośrednio po posiłkach; dorośli i dzieci powyżej 7. roku życia: 3 razy na dobę po 500 mg (w razie konieczności: 3 razy na dobę po 1000 mg); dzieci 1.12. miesiąc życia: 50 mg na kg masy ciała na dobę w 3 równych dawkach; dzieci 1.-6. rok życia: 3 razy na dobę po 250 mg. Po 4-5 dniach leczenia zmniejszyć dawkę.
Smarować 1-2 razy na dobę.
cena od 30 do 50 zł
Krem 2%, maść 2% (kwas fusydowy).
Ze względu na stosunkowo szybkie powstawanie lekooporności (czyli namnażania się bakterii, na które preparat nie działa) często stosowany z innymi antybiotykami (patrz INTERAKCJE).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Fucidin a alkohol

Fucidin u osób starszych(65 lat i więcej)
Fucidin dla dzieci(do 18 lat)
Fucidin w ciąży
Fucidin a karmienie piersią
Fucidin a prowadzenie pojazdów
Fucidin refundacja

Fucidin cena i opakowania

Fucidin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Fucidin (krem maść) uzyskał ocenę 3.3 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.3/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Fucidin (krem maść)

 1. Lukasz

  Cena dość wysoka jak na taką ilość maści (15gram).Nie zauważyłem efektów ubocznych. Pozatym lek jest bardzo skuteczny więc polecam..

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Magdalena

  Stosuje lek u dzieci przepisany od dermarologa na okoloustne zapalenie skóry.Używamy go dopiero trzeci dzień więc trudno stwierdzić czy stan zapalny naskórka sie poprawia.Po zastosowaniu skóra wokół ust jest wyraźnie jaśniejsza tak jakby pomagało lecz nie na długo.Ze względu na wiek mojego dziecka (1 rok)nie mogę smarować częściej niz raz dziennie..lekarz przepisal nam także drugą krem Pevisone,ktorego mamy używać na wieczór.mam nadzieję, że to dziadostwo w końcu zniknie bo juz poszło dziecku na powieki i nos..dodam ze na to schorzenie córcia ma przepisana jeszcze emulsje cetaphil oraz krem nawilzajacy o tej samej nazwie z dopiskiem DA ultra.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania