Gardan P

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek o skojarzonym działaniu propyfenazonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i  metamizolu o słabym działaniu spazmolitycznym.  Ze względu na znaczną toksyczność metamizolu, jak również aminofenazonu oraz dostępność bardziej bezpiecznych leków nie zaleca się obecnie jego stosowania.

Stosowany jest w przeziębieniach i w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, uszu).
Nadwrażliwość na składniki preparatu, uszkodzenie nerek, wątroby, I trymestr ciąży i dzieci poniżej 6-go roku życia, nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa.
Preparat nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, sulfonamidów i fenytoiny. Barbiturany zmniejszają aktywność leku.
Preparat stanowi typowy przykład skojarzenia nonsensownego, opartego na przestarzałej koncepcji. Powinien być wycofany z lecznictwa. Tabletki przyjmować doustnie po posiłkach, popijać dużą ilością wody. Nie stosować dłużej niż przez 5 dni.
brak danych
10 tabletek, 1 tabletka zawiera 200 mg aminofenazonu i 300 mg metamizolu.
Uwaga! Lek należy stosować doraźnie i krótkotrwale.
Działania niepożądane
Lek może powodować nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunkę, zmiany na skórze (rumień, pokrzywka), uczucie zmęczenia, ospałość, bóle i zawroty głowy. Zarówno amino­fenazon, jak i metamizol nawet po jednorazowej dawce mogą uszkadzać szpik kostny i wywołać zaburzenie powstawania krwinek białych (charakteryzujące się gorączką, bólem gardła, owrzodze­niem błon śluzowych, uogólnionymi zakażeniami, martwicą skóry twarzy i ramion), lub też rozpad krwinek czerwonych (zażółcenie białkówek oczu i skóry). Niekiedy może dojść do wstrząsu lub niewydolności nerek i wątroby.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Gardan a alkohol

Gardan u osób starszych(65 lat i więcej)
Gardan dla dzieci(do 18 lat)
Gardan w ciąży
Gardan a karmienie piersią
Gardan a prowadzenie pojazdów
Gardan refundacja

Gardan cena i opakowania

Gardan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Gardan P uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (3 opinie pacjentów)4 komentarze Gardan P

 1. asia

  Przy moich bólach głowy niewiele leków mi pomaga, nie wiem czy to migrena ale po opisach widzę, ze mam bardzo podobnie, nie mogę wtedy za bardzo funkcjonowac i jedyne co mogę zrobić to się polozyc dlatego dobrze ze trafiłam na gardan, bo po nim jest dużo lepiej i mogę jakoś przetrwać dzień

  Odpowiedz
 2. Olga

  U mnie dobrze sie sprawdzaja na bole z ktorymi nie radzi sobie paracetamol. czasami w pierwszy dzien okresu inne leki nie daja sobie rady ale te tbeltki bardzo dobrze sie sprawdzaja

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Ada

  Bardzo skuteczne tabletki za rozsądna cenę, ostatnio złapały mnie pierwsze objawy migreny, głowa zaczela niemiłosiernie bolec, chyba tez dostałam gorączki, bo miałam dreszcze, na szczęście koleżanka jakis czas temu poradziła mi gardan i miałam opakowanie w domu, szybko pomogło dzięki niemu poczułam się dużo lepiej

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Sebastian

  Ja jestem zadowolony, bo kilka dni temu dobrze zadziałał podczas walki z gorączką. Dostępny bez recepty, dawka substancji czynnej również odpowiednia dla dorosłych, także zostaje w mojej domowej apteczce.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania