Gardimax Medica, tabletki do ssania

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Cholinex
Orofar max
Strepsils Intensive (Dolointensive)
Gardimax Herball Junior

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Gardimax Medica, tabletki do ssania bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Gardimax medica to tabletki zawierające dwa składniki: chlorowodorek lidokainy, będący pochodną aminoksylenu oraz blokerem kanałów sodowych, który wykazuje działanie miejscowo znieczulające błonę śluzową gardła i jamy ustnej – co odpowiada za przeciwbólowe działanie leku – a także chlorowodorek chlorheksydyny, którego bakteriostatyczne i bakteriobójcze właściwości pozwalają na hamowanie rozwoju infekcji bakteryjnych powodujących stany zapalne gardła i jamy ustnej.

Stosowanie preparatu Gardimax medica zaleca się w przypadku stanów zapalnych gardła i/lub jamy ustnej, a także w przebiegu przeziębienia oraz grypy, gdy występują takie objawy jak ból, drapanie, podrażnienie błony śluzowej gardła.
Nie zaleca się stosowania Gardimaxu w przypadku uczulenia na którykolwiek składniku leku, bądź na substancje znieczulające z grupy amidów, u kobiet w ciąży i karmiących piersią, dzieci poniżej 6 roku życia oraz osób z syndromem Adamsa-Stokesa, Wolffa-Parkinsona-Whitea, hipotensją (nie wywołaną arytmiami serca), bradykardią, deficytem pseudocholinesterazy lub porfirią.
Leku nie powinno stosować się stosować z innymi antyseptykami, inhibitorami cholinesterazy, lekami zwiotczającymi mięśnie poprzecznie prążkowane, lekami antyarytmicznymi (chinidyna, flekainid, dizopiramid, prokainamid), amiodaronem.
Dorośli od 6 do 10 tabletek do ssania na dobę. Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 3 do 5 tabletek do ssania na dobę.
Około 5 zł.
1 tabletka zawiera 5 mg chlorowodorku chlorheksydyny i 1 mg chlorowodorku lidokainy.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Gardimax a alkohol

Gardimax u osób starszych(65 lat i więcej)
Gardimax dla dzieci(do 18 lat)
Gardimax w ciąży
Gardimax a karmienie piersią
Gardimax a prowadzenie pojazdów
Gardimax refundacja

Gardimax cena i opakowania

Gardimax Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Gardimax Medica, tabletki do ssania uzyskał ocenę 3.2 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.2/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Gardimax Medica, tabletki do ssania

 1. Anonim

  Jestem 24 letnim mężczyzną chorującym na grypa. Gardimax Medica, tabletki do ssania brałem podczas jednej kuracji, kilka razy w tygodniu. Stosowałem lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 10 saszetek. Ja dziękuję, jak dla mnie nie działa za bardzo wolę np Gripex. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Gardimax Medica, tabletki do ssania w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 36 letnim mężczyzną chorującym na grypa. Gardimax Medica, tabletki do ssania brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 6 saszetek. Dobry, dużo mniej inwazyjny niż np Coldrex. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Gardimax Medica, tabletki do ssania w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania