Gastrobonisan Ojca Grzegorza

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Suplement Gastrobonisan Ojca Grzegorza jest mieszanką 5 ziół: koszyczka rumianku, korzenia lukrecji, liścia babki lancetowatej, korzenia prawoślazu i kwiatu nagietka. Koszyczek rumianku wykazuje działanie spazmolitycznie (rozkurczająco). Za to działanie są odpowiedzialne obecne w surowcu alfa-bisabolol i apigenina. Działają one korzystnie we wzdęciach, skurczach, stanach zapalnych żołądka.
Wykazano również przeciw-wrzodowe właściwości ekstraktów z rumianku. Udowodniono, że picie ziół z rumiankiem zwiększa stężenie glicyny w płynach ustrojowych, związku, który odpowiada za łagodzenie kurczów mięśniowych. Pomaga w różnego rodzaju bólach brzucha, łagodzi zespół jelita drażliwego, wspomaga trawienie, działa wiatropędnie i poprawia wydzielanie i transport żółci. Korzeń lukrecji jest stosowany w chorobie wrzodowej dzięki zawartości kwasu glicyryzynowego. Ma on właściwości przeciwzapalne i ochronne na błonę śluzową żołądka. Flawonoidy zawarte w surowcu działają spazmolitycznie na mięśnie gładkie żołądka i jelit. Liść babki lancetowatej to surowiec bogaty w śluzy i związki gorzkie. Dzięki temu działa powlekająco i ochronnie na błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, a także pobudza trawienie i działa spazmolitycznie. Korzeń prawoślazu: Prawoślaz, popularnie nazywany malwą, posiada dużo związków śluzowych. Pomagają one w ochronie przewodu pokarmowego przed nadmiarem soku żołądkowego, wspomagają w stanach zapalnych czy wrzodach.
Związki śluzowe przyczyniają się również do zmniejszenia wchłaniania tłuszczów z przewodu pokarmowego, co może obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Kwiat nagietka: Również zawiera śluzy i substancje gorzkie. Działa także żółciotwórczo i żółciopędnie. Stosowany w nieżycie żołądka, wrzodach żołądka i jelit. Herbatki z nagietkiem działają oczyszczająco i odprężająco.

Suplement zalecany w problemach z trawieniem. Dodatkowo działa korzystnie w łagodnych stanach zapalnych żołądka i dwunastnicy i wspomaga ich funkcjonowanie.
Ze względu na zawartość korzenia lukrecji nie zaleca się długotrwałego przyjmowania suplementu u osób z nadciśnieniem. Przy dłuższym stosowaniu lukrecja może nieznacznie podwyższać ciśnienie krwi, powodować zawroty głowy. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników suplementu. Uczulenie na rośliny z rodziny Compositae (rumianek, nagietek). Nie zaleca się również w chorobach wątroby, np. marskości, a także niewydolności nerek.
Ostrożnie w chorobie wrzodowej.
Nie zaleca się jednoczesnego przyjmowania suplementu z innymi lekami. Zawartość śluzu może nieznacznie zmniejszyć ich wchłanianie.Z lekami moczopędnymi- nasilenie utraty potasu i hipokaliemia.
Z lekami przeciwarytmicznymi- hipokaliemia nasila działanie tych leków. Rumianek wchodzi w interakcję z benzodiazepinami, barbituranami, opioidami, lekami przeciwkrzepliwymi czy niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.
Zaleca się przyjmowanie 1 saszetki suplementu 2 razy dziennie. Saszetkę zalewamy szklanką wrzącej wodą i naparzamy (najlepiej pod przykryciem) 10- 15 min, od czasu do czasu mieszając.
od 12,90 zł
1 saszetka (4g) zawiera: Koszyczek rumianku: 1g, Korzeń lukrecji: 1g, Liść babki lancetowatej: 1g, Korzeń prawoślazu: 0.5g, Kwiat nagietka: 0,5g.
Działania niepożądane
Reakcje uczuleniowe (nadwrażliwości) na składniki suplementu, np. rumianek. Podwyższenie ciśnienia krwi, hipokaliemia.

Gastrobonisan a alkohol

Gastrobonisan u osób starszych(65 lat i więcej)
Gastrobonisan dla dzieci(do 18 lat)
Gastrobonisan w ciąży
Gastrobonisan a karmienie piersią
Gastrobonisan a prowadzenie pojazdów
Gastrobonisan refundacja

Gastrobonisan cena i opakowania

Gastrobonisan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Gastrobonisan Ojca Grzegorza uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)



2 komentarze Gastrobonisan Ojca Grzegorza

 1. Anonim

  Jestem 48 letnim mężczyzną chorującym na niestrawność. Gastrobonisan Ojca Grzegorza brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 63 dni w dawce: 2 saszetek. Poczułem ulgę dopiero po 2 tygodniach stosowania,zniknęły zaparcia, bóle, nudności i brak apetytu, a także nie męczy mnie już okropny kac po alkoholu, znaczy zregenerowałem się. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Gastrobonisan Ojca Grzegorza w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 41 letnim mężczyzną chorującym na niestrawność. Gastrobonisan Ojca Grzegorza brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 855 dni w dawce: 3 saszetek. Dobre zioła do zaparzania, naturalne, mało inwazyjne, pomagają przy złym trawieniu, przynoszą ulgę, ekonomiczne. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Gastrobonisan Ojca Grzegorza w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania