Pharmaton Geriavit

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Pharmaton Geriavit jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Jest to preparat wielowitaminowy zawierający również makroelementy, pierwiastki śladowe, wyciąg z żeń-szenia oraz inne substancje czynne. Preparat ma uzupełniać ewentualne niedobory witamin i soli mineralnych oraz dostarczać składników niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych organizmu. Uważa się, że wyciąg żeń-szenia oraz diwinian metyloaminoetanolu mogą wpływać na poprawę procesów myślowych, poprawę zapamiętywania i przypominania. Niestety ich skuteczność jest wątpliwa i nieudowodniona w praktyce. Preparat może być podawany w celu uzupełnienia niedoborów witamin, makroelementów i pierwiastków śladowych, powstałych w wyniku długotrwałego stosowania nieodpowiedniej, pozbawionej owoców, warzyw, mięsa i nabiału diety lub długotrwałego odchudzania się. W innych przypadkach stosowanie preparatu nie znajduje uzasadnienia, gdyż większość witamin i soli mineralnych jest w wystarczających ilościach dostarczana wraz ze spożywanymi pokarmami i raczej należy położyć większy nacisk na prawidłowe odżywianie się niż przyjmowanie syntetycznie wyprodukowanych witamin.

Stosowany jest w stanach wyczerpania fizycznego i w stanach niedoboru witamin i składników mineralnych.
Zaburzenia elektrolitowe. Preparat nie powinien być stosowany przez osoby z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek oraz chorych na kamicę nerkową. Nie jest zalecany do podawania dzieciom.
brak danych
Dorośli doustnie 1-2 kaps. na dobę. Kapsułki należy przyjmować podczas posiłków lub tuż po jedzeniu, popijać niewielką ilością wody. W przypadku trudności w połykaniu kapsułek ich zawartość można wycisnąć na łyżeczkę i przyjąć z sokiem owocowym, dżemem lub miodem.
Pharmaton Geriavit, kapsułki miękkie, 100 szt cena ok 70zł, 30szt. ok 32zł.
Witaminy: Witamina: C 60,0 mg, Niacyna,(witamina PP): 16,0 mg, Witamina E: 12,0 mg, Witamina B6: 1,4 mg, Witamina B2: 1,4 mg, Witamina B1: 1,1 mg, Witamina A: 800,0 µg, Biotyna: 50,0 µg, Kwas foliowy: 200,0 µg, Witamina D: 5,0 µg, Witamina B12: 2,5 µg, Składniki mineralne: Żelazo: 10,5 mg, Mangan: 2,0 mg, Miedź: 1,0 mg, Selen: 55,0 µg, Cynk: 1,5 mg, Wapń 120,0 mg, Lecytyna 100,0 mg
W przypadku stosowania innych leków należy zasięgnąć opinii lekarza, czy można je przyjmować razem.
Działania niepożądane
Po przyjęciu preparatu mogą wystąpić nudności, odbijania, zgaga i uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Preparaty zawierające wapń i żelazo mogą zmniejszać wchłanianie antybiotyków z grupy tetracyklin, fluorochinolonów i innych leków.

Pharmaton a alkohol

Pharmaton u osób starszych(65 lat i więcej)
Pharmaton dla dzieci(do 18 lat)
Pharmaton w ciąży
Pharmaton a karmienie piersią
Pharmaton a prowadzenie pojazdów
Pharmaton refundacja

Pharmaton cena i opakowania

Pharmaton Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania