Glipizide BP

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Doustny lek przeciwcukrzycowy z grupy pochodnych sulfonylomocznika, uwrażliwiający komórki trzustki na glukozę i pobudzający je do wydzielania insuliny.

Czytaj: ANTIDIAB.

Stosowany jest w leczeniu cukrzycy insulinoniezależnej (typu II), nie dającej się wyrównać w wyniku stosowania diety. Czytaj również: ANTIDIAB
Nadwrażliwość na pochodne sulfonylomocznika, cukrzyca insulinozależna (typu I), stany przedśpiączkowe, ciąża i okres karmienia piersią, niewydolność nerek, wątroby, dzieci.
Działanie 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 5 mg glipizydu.u mogą nasilać leki z grupy NLPZ, sulfonamidy, doustne leki przeciwzakrzepowe, flukonazol, alkohol. Osłabiać dzia­łanie leku mogą m.in. leki moczopędne, kortykosteroidy, doustne środki antykoncepcyjne, antagoniści wapnia.
Dotyczy wszystkich preparatów 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 5 mg glipizydu.u: preparaty o standardowym uwalnianiu: ściśle indywidualne, początkowo raz na dobę 2,5-5 mg na 15-30 minuty przed śniadaniem; w razie konieczności możliwe stopniowe zwiększanie dawki do 2 razy na dobę po 5-15 mg. Dawka do 15 mg na dobę może być podawana jednorazowo przed śniadaniem; dawki wyższe należy dzielić na 2 porcje podawane w równych odstępach czasu, zazwyczaj przed śniadaniem i kolacją. Zakres dawek dobowej 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 5 mg glipizydu.u w leczeniu przewlekłym waha się w szerokich granicach (2,5-30 mg na dobę) i jest zależny od stopnia ciężkości cukrzycy. Preparaty o zmodyfikowanym uwalnianiu (GITS): należy stosować wyłącznie raz dziennie podczas śniadania; tabletek nie wolno dzielić ani rozgryzać: początkowo raz na dobę 5 mg; możliwe stopniowe zwiększanie dawki do jednej na dobę (10-20 mg.)
cena do 5 zł.
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 5 mg glipizydu.
Uwaga! Podczas leczenia należy kontrolować poziom glukozy we krwi i moczu.
Przemijające objawy skórne, hipoglikemia, nudności, bóle głowy

Dowiedz się więcej o składzie: .

Glipizide a alkohol

Glipizide u osób starszych(65 lat i więcej)
Glipizide dla dzieci(do 18 lat)
Glipizide w ciąży
Glipizide a karmienie piersią
Glipizide a prowadzenie pojazdów
Glipizide a słońce i solarium ☼
Glipizide refundacja

Glipizide cena i opakowania

Glipizide Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania