Goprazol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, nie wpływa na wytwarzanie śluzu i enzymów trzustkowych. Czytaj również: Bioprazol.

Stosowany w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w zakażeniach Helicobacter pylori, w zapaleniu przełyku wywołanego refluksem, w zespole Zoiiingera-Ellisona. Czytaj również: Bioprazol.
Małe dzieci, ciąża i okres karmienia piersią, zaburzenia czynności nerek i wątroby, nadwrażliwość na lek.
Leki zobojętniające treść żołądkową osłabiają działanie preparatu. Czytaj również: Bioprazol.
Przyjmować w jednorazowej dawce przed posiłkami rano, dawki przekraczające 80 mg na dobę należy dzielić na 2 równe porcje, np. 2 razy na dobę po 40 mg rano i wieczorem. Dorośli: czynna choroba wrzodowa żołądka: raz na dobę po 20-40 mg przez 4-8 tygodni; czynna choroba wrzodowa dwunastnicy: raz na dobę po 20-40 mg przez 2-4 tygodni, zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej dwunastnicy: raz na dobę po 10 mg (w razie konieczności: raz na dobę po 20-40 mg); zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej żołądka: raz na dobę po 20-40 mg; refluksowe zapalenie przełyku: raz na dobę po 20 mg przez 4-8 tygodni; zespół Zollingera i Ellisona: ściśle indywidualne; zwykle początkowo raz na dobę po 60 mg; dawki podtrzymujące w granicach 20-120 mg (leczenie długotrwałe). Objawy niestrawności: raz na dobę po 10-20 mg. W zakażeniu H pylori: indywidualne schematy leczenia, w skojarzeniu z dwoma antybiotykami. Dzieci powyżej 4. roku życia: dawkowanie zależne od masy ciała: dzieci o masie ciała 10-20 kg: na dobę po 10 mg; dzieci o masie ciała 20-30 kg: na dobę po 20 mg (w razie konieczności dawki te mogą być podwojone – odpowiednio: 20 i 40 mg). indywidualne schematy leczenia.
Cena od 5 do 10 zł.
Omeprazol. Kapsułki po: 10 mg.
Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć możliwość nowotworu. Nie zaleca się długotrwałego przyjmowawania leku.
Działania niepożądane
Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, bóle i zawroty głowy, reakcje nadwrażliwości — wysypka skórna.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Goprazol a alkohol

Goprazol u osób starszych(65 lat i więcej)
Goprazol dla dzieci(do 18 lat)
Goprazol w ciąży
Goprazol a karmienie piersią
Goprazol a prowadzenie pojazdów
Goprazol a antykoncepcja
Goprazol refundacja

Goprazol cena i opakowania

Goprazol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania