Gripex Control

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Apap extra tabletki
Panadol extra
Cholinex
Rutinoscorbin

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Gripex Control bez recepty?

Inne nazwy

Działanie leku i ulotka

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwgorączkowym i wyraźnym przeciwbólowym. Nie działa przeciwzapalnie.

Przeznaczony do stosowania w stanach gorączkowych towarzyszącym infekcjom bakteryjnym i wirusowym (grypa, przeziębienia, zapalenie gardła, infekcje dróg oddechowych itp.) oraz do zwalczania bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, gardła, uszu, bolesne miesiączkowanie i inne).
Uczulenie na lek, ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedokrwistość, nadciśnienie. Nie stosować u dzieci, w okresie ciąży.
Paracetamol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych. Stosowany z lekami hamującymi rozkład paracetamolu zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby (jednoczesne podawanie metioniny i cysteiny chroni wątrobę przed uszkodzeniem). Nie należy łączyć z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu
Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki do 4 razy dziennie. Dzieci 12-18 lat: 1 tabletka do 4 razy dziennie. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia..
Cena od 9 zł.
paracetamol, kofeina

Uwaga! Nie podawać leku dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie stosować u dzieci. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania. Dodatek kofeiny usuwa uczucie zmęczenia, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, powoduje przyspieszenie czynności serca i niewielki wzrost ciśnienia krwi, działa moczopędnie.
Niedokrwistość, methemoglobinemia, uszkodzenie nerek, wątroby, drażliwość, reakcje uczuleniowe (zapalenie skóry, pokrzywka, rumień). Alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Gripex a alkohol

Gripex u osób starszych(65 lat i więcej)
Gripex dla dzieci(do 18 lat)
Gripex w ciąży
Gripex a karmienie piersią
Gripex a prowadzenie pojazdów
Gripex refundacja

Gripex cena i opakowania

Gripex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Gripex Control uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Gripex Control

 1. Anonim

  Jestem 21 letnią kobietą chorującą na objawy grypowe. Gripex Control brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 1 tabletek. Lek dobry aby zwalczyć pierwsze objawy grypy i przeziębienia. Lek w miarę tani. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Gripex Control w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania