Grypolek

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

neo-angin
Gripex Max

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Grypolek bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Wieloskładnikowy preparat zawierający paracetamol, dekstrametorfan, pseudoefedrynę i gwajafenazynę, wykazuje działanie prze­ciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe, wykrztuśne i udrażniające przewody nosowe.

Patrz: GRIPEX.

Stosowany jest w leczeniu grypy, w bólach głowy i gardła oraz w chorobach przebiegających z gorączką i kaszlem. Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia.
Nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie, dzieci poniżej 6 r.ż., choroby nerek, astma oskrzelowa, choroby prostaty.
Lek osłabia działanie niektórych leków przeciwnadciśnieniowych, paracetamol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepo­wych. Stosowany z lekami przeciwgruźliczymi, przeciwpadaczkowymi, nasennymi (hamują rozkład paracetamolu) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby (jednoczesne podawanie metioniny i cysteiny chroni wątrobę przed uszkodzeniem). Leki przeciwdepresyjne nasilają działanie pseudoefedryny.
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 2 tabletki co 6-8 godzin, maksymalnie 8 tabletek na dobę; dzieci 6.-12. roku życia: pół dawki dorosłych.
Cena od 5 do 10 zł.
325 mg paracetamolu + 200 mg gwajafenezyny + 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny + 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu.
Działania niepożądane
Skórne reakcje nadwrażliwości, zaburzenia hematologiczne.

Grypolek a alkohol

Grypolek u osób starszych(65 lat i więcej)
Grypolek dla dzieci(do 18 lat)
Grypolek w ciąży
Grypolek a karmienie piersią
Grypolek a prowadzenie pojazdów
Grypolek refundacja

Grypolek cena i opakowania

Grypolek Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.



Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania